maanantai, helmi 6, 2023 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,400,000
2 Astrid Øyre Sli... 25,587,856
3 Ida Dahl 25,490,319
4 Andreas Nygaard 25,090,602
5 Tord Asle Gjerd... 24,584,931
6 Kasper Stadaas 24,454,035
7 Max Novak 24,254,434
8 Johannes Eklöf 24,074,060
9 Britta Johansso... 24,058,203
10 Oskar Kardin 23,980,610
11 Emilie Fleten 23,879,176
12 Stian Hoelgaard 23,789,140
13 Johan Hoel 23,746,548
14 Morten Eide Ped... 23,730,691
15 Herman Paus 23,470,459
16 Karstein Johaug 23,459,624
17 Lina Korsgren 23,111,810
18 Runar Skaug Mat... 22,987,428
19 Torleif Syrstad 22,977,143
20 Magnus Vesterhe... 22,969,272
21 Marcus Johansso... 22,556,320
22 Axel Jutterströ... 22,542,328
23 Vetle Thyli 22,272,323
24 Torgeir Sulen H... 22,173,420
25 Chris Andre Jes... 22,054,623
26 Thomas Ødegaard... 21,945,568
27 Anders Aukland 21,937,881
28 Joar Thele 21,847,272
29 Eddie Edström 21,670,703
30 Klas Nilsson 21,558,881
31 Amund Riege 21,545,798
32 Nils Dahlsten 21,414,282
33 Maxim Vylegzhan... 20,901,270
34 Jiří Pliska 20,563,643
35 Thomas Joly 20,193,563
36 Stanislav Řezáč... 20,142,276
37 Jan Šrail 20,051,940
38 Fabián Štoček... 19,848,958
39 Anikken Gjerde ... 19,803,134
40 Stian Berg 19,712,280
41 Viktor Mäenpää... 19,561,603
42 Patrick Fossum ... 19,511,803
43 Petter Soleng S... 19,490,944
44 Simen Engebrets... 19,178,110
45 Sofie Elebro 19,133,173
46 Mauro Brigadoi 19,098,834
47 Gabriel Höjlind... 18,761,496
48 Alexey Shemiaki... 18,653,161
49 Magni Smedås 18,520,527
50 Kati Roivas 18,388,412
 
Tapahtumat & Tulokset
CHECK COMPETITIONS
Tapahtuma Maa Päivämäärä
Mobile icon Mobile icon

Ski Classics -kausi jatkuu Sveitsissä – mediatilaisuus tänään SC You Tubessa klo 16

Ski Classics -kausi jatkuu tiiviinä, sillä lauantaina vuorossa on kauden kuudes tapahtuma. Engadin La Diagonela vie kilpailijat upeisiin sveitsiläismaisemiin. Tapahtuma juhlii 10-vuotistaivaltaan.

Kuva: Nordic Focus

Kati Roivas on mukana mediatilaisuudessa SC You Tubessa klo 16 alkaen.

Ennakkotunnelmat urheilijoilta tänään Ski Classicsin You Tubessa Suomen aikaa klo 16 alkaen.

Mukana on myös Suomen Kati Roivas, joka pääsee ääneen klo 16.35.

Katso mediatilaisuus: SC – The Ski Community – YouTube

Mediatilaisuuden aikataulu, ajat Suomen aikaa:                                             

16:00 David Nilsson, Ski Classics & Ramun Ratti, Engadin La Diagonela

16:05 Emilie Fleten, Team Ramudden

16:15 Ida Dahl, Team Engcon

16:25 Astrid Øyre Slind, Team Aker Daehlie

16:35 Kati Roivas, Team Næringsbanken Stora Enso

16:45 Emil Persson, Lager 157 Ski Team

16:55 Amund Riege, Team Ramudden

17:05 Oskar Kardin, Team Ragde Charge

17:15 Kasper Stadaas, Team Ragde Charge

Luetuimmat
Liity jäseneksi nyt