maanantai, helmi 26, 2024 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,192,911
2 Astrid Øyre Sli... 25,577,121
3 Andreas Nygaard 25,506,972
4 Emilie Fleten 25,469,885
5 Kasper Stadaas 25,463,330
6 Ida Dahl 25,349,402
7 Johan Hoel 24,512,479
8 Max Novak 24,172,925
9 Thomas Ødegaard... 23,852,025
10 Axel Jutterströ... 23,729,274
11 Oskar Kardin 23,652,156
12 Runar Skaug Mat... 23,643,066
13 Herman Paus 23,615,220
14 Amund Riege 23,591,393
15 Tord Asle Gjerd... 23,381,925
16 Karstein Johaug 23,355,336
17 Morten Eide Ped... 23,346,171
18 Torleif Syrstad 23,300,415
19 Johannes Eklöf 23,196,747
20 Magnus Vesterhe... 23,104,879
21 Stian Hoelgaard 23,035,068
22 Alvar Myhlback 23,024,761
23 Magni Smedås 22,934,217
24 Petter Stakston 22,821,210
25 Thomas Bing 22,745,859
26 Eirik Sverdrup ... 22,666,755
27 Torgeir Sulen H... 21,565,266
28 Thomas Joly 21,532,107
29 Jeremy Royer 21,459,378
30 Klas Nilsson 21,444,095
31 Anikken Gjerde ... 21,371,471
32 Einar Kalland-O... 21,356,595
33 Eddie Edström 21,244,371
34 Alfred Buskqvis... 21,119,267
35 Nils Dahlsten 21,036,730
36 Kati Roivas 21,035,874
37 Silje Øyre Slin... 21,008,445
38 Joar Thele 20,800,835
39 Jenny Larsson 20,746,503
40 Marcus Johansso... 20,552,417
41 Karolina Hedens... 20,551,427
42 Patrick Fossum ... 20,428,261
43 Fabián Štoček... 20,317,298
44 Chris Andre Jes... 19,966,935
45 Juuso Mäkelä 19,956,551
46 Jan Šrail 19,747,076
47 Petter Northug 19,668,773
48 Sofie Elebro 19,615,781
49 Anders Aukland 19,160,694
50 Stian Berg 18,929,650
 
Tapahtumat & Tulokset
CHECK COMPETITIONS
Tapahtuma Maa Päivämäärä
Mobile icon Mobile icon

Olos Tykkikisat miehet 15km V

Olos Tykkikisat tulokset

  16.11.2014 Vapaa 15km Miehet    
         
1 CHERVOTKIN Alexey RUS 33:18,6  
2 HEIKKINEN Matti FIN 33:23,8 +0:05,2
3 EINARSSON Snorri NOR 33:42,3 +0:23,7
4 CHEBOTKO Nikolay KAZ 33:59,9 +0:41,3
5 MIKAYELYAN Sergey ARM 34:01,2 +0:42,6
6 POLTORANIN Alexey KAZ 34:02,0 +0:43,4
7 TITOV Artem RUS 34:02,3 +0:43,7
8 HYVARINEN Perttu FIN 34:13,0 +0:54,4
9 NISKANEN Iivo FIN 34:15,1 +0:56,5
10 YOSHIDA Keishin JPN 34:17,2 +0:58,6
11 SEMENOV Michail BLR 34:18,3 +0:59,7
12 SEDOV Petr RUS 34:18,9 +1:00,3
13 LEHTONEN Lari FIN 34:21,8 +1:03,2
14 KOUTANIEMI Mikko FIN 34:31,0 +1:12,4
15 KRECZMER Maciej POL 34:32,5 +1:13,9
16 MALYSHEV Sergey KAZ 34:36,4 +1:17,8
17 GONTAR Valeriy RUS 34:39,0 +1:20,4
18 VELICHKO Yevgeniy KAZ 34:39,2 +1:20,6
19 VOLOTKA Denis KAZ 34:41,3 +1:22,7
20 ASTAPENKA Yury BLR 34:42,4 +1:23,8
21 PUSHKIN Vasiliy RUS 34:42,7 +1:24,1
22 MCKEEVER Brian CAN 34:45,8 +1:27,2
23 SIMULA Jussi FIN 34:48,1 +1:29,5
24 NORBERG Mikael SWE 34:48,8 +1:30,2
25 STRANDVALL Matias FIN 34:48,9 +1:30,3
26 LENTING Akira JPN 34:52,9 +1:34,3
27 TAMMJARV Karel EST 34:54,2 +1:35,6
28 DOLIDOVICH Sergei BLR 34:55,2 +1:36,6
29 JENSEN Rolf Einar NOR 34:59,7 +1:41,1
30 KALLIO Vesa FIN 35:04,5 +1:45,9
31 OJANSIVU Antti FIN 35:06,8 +1:48,2
32 IVANOU Aliaksei BLR 35:07,5 +1:48,9
33 KARP Algo EST 35:11,9 +1:53,3
34 AKHMADIYEV Yerdos KAZ 35:12,1 +1:53,5
35 HARKONEN Teemu FIN 35:18,1 +1:59,5
36 TOIVANEN Ahti FIN 35:18,4 +1:59,8
37 BOLOTOV Nikolay RUS 35:18,7 +2:00,1
38 GRIDIN Andrey BUL 35:19,3 +2:00,7
39 LASUTKIN Alexander BLR 35:20,8 +2:02,2
40 SATOU Tomoki JPN 35:22,4 +2:03,8
41 MUKHIN Rinat KAZ 35:23,0 +2:04,4
42 UDA Takatsugu JPN 35:25,9 +2:07,3
43 RANKEL Raido EST 35:26,7 +2:08,1
44 VEERPALU Andreas EST 35:29,8 +2:11,2
45 KOPAKKA Heikki FIN 35:33,2 +2:14,6
46 PESTOV Alexey RUS 35:35,9 +2:17,3
46 KONDRASHOV Dmitriy RUS 35:35,9 +2:17,3
48 ALEV Alvar Johannes EST 35:36,8 +2:18,2
49 ZELENKIN Sergey RUS 35:39,6 +2:21,0
50 KITTILAE Kusti FIN 35:46,9 +2:28,3
51 VAIKMAA Madis EST 35:48,6 +2:30,0
52 ROMANOV Viktor RUS 35:48,8 +2:30,2
53 UUSIVIRTA Risto FIN 35:49,3 +2:30,7
54 KRONBERG Patrick FIN 35:49,7 +2:31,1
55 VOLKOV Anatoliy RUS 35:50,5 +2:31,9
56 FROLOV Vladimir RUS 35:51,8 +2:33,2
57 SHKLYAEV Mikhail RUS 35:53,3 +2:34,7
58 CHEREPANOV Sergey KAZ 36:02,9 +2:44,3
59 KRASOVSKYI Oleksii UKR 36:04,2 +2:45,6
60 KARPPINEN Ville FIN 36:05,0 +2:46,4
61 TIILIKAINEN Tino FIN 36:06,2 +2:47,6
61 RAKHIMBAYEV Daulet KAZ 36:06,2 +2:47,6
63 SOLVANG Eirik NOR 36:07,4 +2:48,8
64 GUSTAFSSON Joachim FIN 36:11,0 +2:52,4
65 KOVIASHOV Eduard RUS 36:11,7 +2:53,1
66 PRIKS Morten EST 36:12,1 +2:53,5
67 PEREKHODA Ruslan UKR 36:12,7 +2:54,1
68 MUSTONEN Joni FIN 36:16,2 +2:57,6
69 GUSTAFSSON Johan FIN 36:16,3 +2:57,7
70 BUGGE Christian Tvedt NOR 36:25,6 +3:07,0
71 BILOSYUK Ivan UKR 36:26,2 +3:07,6
72 SEROV Maxim KAZ 36:29,3 +3:10,7
73 TIMOKHIN Roman RUS 36:31,2 +3:12,6
74 SIMOLA Jani FIN 36:35,5 +3:16,9
75 PETROV Pavel RUS 36:37,4 +3:18,8
76 LIEPINS Arvis LAT 36:41,9 +3:23,3
77 PENSASMAA Artturi FIN 36:42,0 +3:23,4
78 CARLETON Erik CAN 36:46,6 +3:28,0
79 SAMBLA Avo EST 36:50,4 +3:31,8
80 JUMANIYAZAU Tsimur BLR 36:51,1 +3:32,5
81 HIMMA Martti EST 36:56,9 +3:38,3
82 TEKSNES Morten NOR 36:57,6 +3:39,0
83 SALADKOU Aliaksandr BLR 36:57,8 +3:39,2
84 MAUNUKSELA Ville FIN 36:57,9 +3:39,3
85 POERSTI Markus FIN 36:59,5 +3:40,9
86 ARTEMYEV Alexander FIN 37:04,6 +3:46,0
87 PELTONIEMI Niklas FIN 37:13,2 +3:54,6
88 NOVIKOV Sergey RUS 37:16,0 +3:57,4
89 MATVEEV Alexander RUS 37:17,3 +3:58,7
90 ISHIKAWA Jun JPN 37:19,2 +4:00,6
91 NICOLLIER Philippe SUI 37:19,5 +4:00,9
92 JACOBSEN Tobias Thoernquist NOR 37:20,0 +4:01,4
93 JAKELIUNAS Lukas LTU 37:26,2 +4:07,6
94 SARIOLA Joel FIN 37:33,0 +4:14,4
95 IKONEN Joel FIN 37:41,1 +4:22,5
96 MUFLIKHUNOV Damir RUS 37:45,5 +4:26,9
97 AHOKAS Niila FIN 37:55,3 +4:36,7
98 NASSAR Martin EST 37:57,4 +4:38,8
99 MIKKELSEN Espen NOR 38:06,8 +4:48,2
100 YEGHOYAN Artur ARM 38:09,2 +4:50,6
101 STORVALL Eric FIN 38:16,8 +4:58,2
102 KUSTOV Ivan RUS 38:17,8 +4:59,2
103 LEINO Aleksi FIN 38:28,3 +5:09,7
104 PYSHNIAK Volodymyr UKR 38:28,4 +5:09,8
105 PINCHUK Aliaksandr BLR 38:28,6 +5:10,0
106 NILSEN Markus Norum NOR 38:32,1 +5:13,5
107 ANDRIISHYN Andriy UKR 38:34,0 +5:15,4
108 MANDZIUK Pavlo UKR 38:43,3 +5:24,7
109 VALOEY Elias NOR 38:45,0 +5:26,4
110 NISKANEN Veli-Matti FIN 38:53,6 +5:35,0
111 PIMINAEINEN Mika FIN 39:42,8 +6:24,2
112 TUOMISTO Ilkka FIN 39:44,9 +6:26,3
113 KUROCHKIN Mikhail RUS 40:04,7 +6:46,1
114 GUNDERSEN Simon Fredrik NOR 40:06,7 +6:48,1
115 VAYSHEV Andrey RUS 40:07,1 +6:48,5
116 OINONEN Sami FIN 40:17,7 +6:59,1
117 LEHEMAA Taavi EST 40:23,1 +7:04,5
118 HULOVATYI Yaroslav UKR 40:23,4 +7:04,8
119 RINTALA Veikko FIN 42:37,9 +9:19,3
0 PALOSAARI Heikki FIN DNF  

Olet oikeassa paikassa! Tervetuloa hiihdon digitaaliseen kotiin

Jatka artikkeleiden lukemista jäsenenä

 
 
Vuosijäsenyys
  • Pääsy artikkeleihin
  • Tuotetestit
  • Treenivideot
  • SC Play - livelähetykset ja videokirjasto​​​​​​​
  • SC MyPages - kaikki Ski Classics-tuloskesi yhdessä paikassa
Katso tietoa muista eduista Liity jäseneksi €7,5 kuukausi
Kuukausijäsenyys
  • Pääsy artikkeleihin​​
  • Tuotetestit​​​​​​​
  • Treenivideot​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livelähetykset ja videokirjasto​​​​​​​
  • SC MyPages - kaikki Ski Classics-tuloskesi yhdessä paikassa  
Katso tietoa muista eduista Liity jäseneksi 12,90€
Vuosijäsenyys
  • Pääsy artikkeleihin
  • Tuotetestit
  • Treenivideot
  • SC Play - livelähetykset ja videokirjasto​​​​​​​
  • SC MyPages - kaikki Ski Classics-tuloskesi yhdessä paikassa
Katso tietoa muista eduista Liity jäseneksi €7,5 kuukausi Maksu vuosittain €89
Kuukausijäsenyys
  • Pääsy artikkeleihin​​
  • Tuotetestit​​​​​​​
  • Treenivideot​​​​​​​​​​​​​​
  • SC Play - livelähetykset ja videokirjasto​​​​​​​
  • SC MyPages - kaikki Ski Classics-tuloskesi yhdessä paikassa  
Katso tietoa muista eduista Liity jäseneksi 12,90€ Kuukausittainen maksu
Luetuimmat
Liity jäseneksi nyt