keskiviikko, helmi 8, 2023 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 26,400,000
2 Astrid Øyre Sli... 25,587,856
3 Ida Dahl 25,490,319
4 Andreas Nygaard 25,090,602
5 Tord Asle Gjerd... 24,584,931
6 Kasper Stadaas 24,454,035
7 Max Novak 24,254,434
8 Johannes Eklöf 24,074,060
9 Britta Johansso... 24,058,203
10 Oskar Kardin 23,980,610
11 Emilie Fleten 23,879,176
12 Stian Hoelgaard 23,789,140
13 Johan Hoel 23,746,548
14 Morten Eide Ped... 23,730,691
15 Herman Paus 23,470,459
16 Karstein Johaug 23,459,624
17 Lina Korsgren 23,111,810
18 Runar Skaug Mat... 22,987,428
19 Torleif Syrstad 22,977,143
20 Magnus Vesterhe... 22,969,272
21 Marcus Johansso... 22,556,320
22 Axel Jutterströ... 22,542,328
23 Vetle Thyli 22,272,323
24 Torgeir Sulen H... 22,173,420
25 Chris Andre Jes... 22,054,623
26 Thomas Ødegaard... 21,945,568
27 Anders Aukland 21,937,881
28 Joar Thele 21,847,272
29 Eddie Edström 21,670,703
30 Klas Nilsson 21,558,881
31 Amund Riege 21,545,798
32 Nils Dahlsten 21,414,282
33 Maxim Vylegzhan... 20,901,270
34 Jiří Pliska 20,563,643
35 Thomas Joly 20,193,563
36 Stanislav Řezáč... 20,142,276
37 Jan Šrail 20,051,940
38 Fabián Štoček... 19,848,958
39 Anikken Gjerde ... 19,803,134
40 Stian Berg 19,712,280
41 Viktor Mäenpää... 19,561,603
42 Patrick Fossum ... 19,511,803
43 Petter Soleng S... 19,490,944
44 Simen Engebrets... 19,178,110
45 Sofie Elebro 19,133,173
46 Mauro Brigadoi 19,098,834
47 Gabriel Höjlind... 18,761,496
48 Alexey Shemiaki... 18,653,161
49 Magni Smedås 18,520,527
50 Kati Roivas 18,388,412
 
Tapahtumat & Tulokset
CHECK COMPETITIONS
Tapahtuma Maa Päivämäärä
Mobile icon Mobile icon

Ranskan maajoukkueet tulevalle kaudelle

Ranskan hiihtoliitto on valinnut tulevan kauden maajoukkueryhmiinsä 32 hiihtäjää.

Kuva: NordicFocus

Ranskan joukkue juhlii miesten viestimitalia Pekingissä.

Naiset A-ryhmä

  • Delphine Claudel – Armée de Champions / La Bressaude Section Ski – A
  • Flora Dolci – Association Sportive Edelweiss – B
  • Melissa Gal – S.C Nordique Pays Rochois – B
  • Lena Quintin – Ski Club Grand Bornand – B

Miehet A-ryhmä

  • Lucas Chanavat – Armée de Champions / Ski Club Grand Bornand – A
  • Renaud Jay – Douanes / Club des Sports Les Ménuires – A
  • Richard Jouve – Armée de Champions / Club des Sports de Méribel – A
  • Hugo Lapalus – Armée de Champions / Club des Sports La Clusaz – A
  • Jules Lapierre – Armée de Champions / Ski Nordique Chartreuse – A
  • Maurice Manificat – Douanes / Ski Club d’Agy – A
  • Clément Parisse – Douanes / Club des Sports de Megève – A
  • Jules Chappaz – Club des Sports La Clusaz – B
  • Arnaud Chautemps – Club des Sports La Féclaz – B
  • Théo Schely – Club des Sports La Clusaz – B

Naiset B-ryhmä

  • Eve Ondine Duchaufour – Ski Club du Grandvaux – B
  • Cloé Pagnier – Risoux Club Chaux Neuve – B
  • Julie Pierrel – Ski Club Grand Bornand – B
  • Maëlle Veyre – Ski Club Montgenèvre Val Clarée – B
  • Mélina Berthet – Vercors Ski de Fond – Y
  • Liv Coupat – Bessat Sport d’Hiver – Y
  • Julie Marciniak – Club des Sports Megève – Y
  • Léonie Perry – La Bressaude Section Ski – Y
  • France Pignot – Ski Club d’Agy – Y

Miehet B-ryhmä

  • Julien Arnaud – Ski Club Montgenèvre Val Clarée – B
  • Rémi Bourdin – S.C Frasne Drugeon – B
  • Matteo Correia – La Bressaude Section Ski – B
  • Sabin Coupat – Bessat Sports d’Hiver – B
  • Mathis Desloges – C.S. Nordique Villard de Lans – B
  • Luc Primet – Olympic Mont d’Or – B
  • Gaspard Rousset – Club des Sports La Féclaz – B
  • Neil Allemand – Association Sportive Edelweiss – Y
  • Ivan Essonnier – Club des Sports La Féclaz – Y
Luetuimmat
Liity jäseneksi nyt