perjantai, joulu 9, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,562,006
2 Ida Dahl 24,839,273
3 Andreas Nygaard 24,633,945
4 Tord Asle Gjerd... 24,584,380
5 Lina Korsgren 24,484,047
6 Oskar Kardin 24,312,698
7 Britta Johansso... 24,058,203
8 Johannes Eklöf 24,013,294
9 Max Novak 23,921,189
10 Astrid Øyre Sli... 23,754,472
11 Emilie Fleten 23,416,363
12 Morten Eide Ped... 23,402,906
13 Kasper Stadaas 23,372,337
14 Ermil Vokuev 23,155,152
15 Stian Hoelgaard 23,119,309
16 Johan Hoel 23,094,196
17 Runar Skaug Mat... 22,726,499
18 Maxim Vylegzhan... 22,671,721
19 Vetle Thyli 22,530,051
20 Herman Paus 22,492,362
21 Magnus Vesterhe... 22,299,171
22 Marcus Johansso... 21,942,740
23 Anders Aukland 21,690,765
24 Torleif Syrstad 21,609,107
25 Joar Thele 21,527,809
26 Karstein Johaug 21,461,033
27 Jiří Pliska 21,021,748
28 Torgeir Sulen H... 20,862,822
29 Eddie Edström 20,738,799
30 Gabriel Höjlind... 20,657,291
31 Stanislav Řezáč... 20,425,274
32 Axel Jutterströ... 20,170,582
33 Klas Nilsson 19,965,758
34 Nils Dahlsten 19,937,621
35 Thomas Ødegaard... 19,696,746
36 Jan Šrail 19,570,618
37 Simen Engebrets... 19,178,110
38 Bastien Poirrie... 19,138,063
39 Sofie Elebro 19,117,183
40 Mauro Brigadoi 18,992,619
41 Alexey Shemiaki... 18,653,161
42 Stian Berg 18,652,088
43 Viktor Mäenpää... 18,487,671
44 Arnaud Du Pasqu... 18,285,573
45 Aleksandr Grebe... 18,267,363
46 Dmitriy Bagrash... 18,225,082
47 Anikken Gjerde ... 18,209,193
48 Petter Soleng S... 18,089,523
49 Fabián Štoček... 17,925,232
50 Olga Tsareva 17,877,070
Olympic Winter Games Beijing 10 km Women
  • Päivämäärä: 10.02.2022
  • Maa: China
  • Kaupunki: Beijing
Ohjelma
Tapahtuma Päivämäärä
  • 10 km C Women 10.02.2022
    • Start
    Thursday 8:00 CET
Näytä muut tapahtuman aikataulut
Tapahtumakuvaus

Liveresults FIS

Results all cross country competions Olympic Games Beijing 2022


10 km F during Pyeongchang 2018:
1. Ragnhild Haga
2. Charlotte Kalla
3. Marit Bjoergen and Krista Parmakoski

Complete results


Results 10 km classic women

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 36 JOHAUG Therese 1988 NOR 28:06.3 0.00 0.00
2 40 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 28:06.7 +0.4 0.19
3 38 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 28:37.8 +31.5 14.94
4 60 NEPRYAEVA Natalia 1995 ROC 28:37.9 +31.6 14.99
5 32 HENNIG Katharina 1996 GER 28:49.7 +43.4 20.59
6 56 ANDERSSON Ebba 1997 SWE 28:57.2 +50.9 24.15
7 52 STUPAK Yulia 1995 ROC 29:03.8 +57.5 27.28
8 34 DIGGINS Jessie 1991 USA 29:15.1 +1:08.8 32.64
9 54 STADLOBER Teresa 1993 AUT 29:16.9 +1:10.6 33.49
10 42 SORINA Tatiana 1994 ROC 29:17.4 +1:11.1 33.73
11 22 SAUERBREY Katherine 1997 GER 29:27.2 +1:20.9 38.38
12 58 KARLSSON Frida 1999 SWE 29:28.0 +1:21.7 38.76
13 44 BRENNAN Rosie 1988 USA 29:28.6 +1:22.3 39.04
14 50 MATINTALO Johanna 1996 FIN 29:31.2 +1:24.9 40.28
15 9 VASILIEVA Lilia 1994 ROC 29:32.4 +1:26.1 40.85
16 28 KYLLOENEN Anne 1987 FIN 29:42.6 +1:36.3 45.69
17 30 LAMPIC Anamarija 1995 SLO 29:55.0 +1:48.7 51.57
18 10 BEATTY Dahria 1994 CAN 30:00.2 +1:53.9 54.04
19 26 RIBOM Emma 1997 SWE 30:05.8 +1:59.5 56.69
20 48 KALLA Charlotte 1987 SWE 30:07.6 +2:01.3 57.55
21 46 WENG Tiril Udnes 1996 NOR 30:22.6 +2:16.3 64.66
22 29 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 30:23.8 +2:17.5 65.23
23 15 EIDUKA Patricija 2000 LAT 30:34.7 +2:28.4 70.40
24 5 MCCABE Novie 2001 USA 30:34.9 +2:28.6 70.50
25 25 WENG Lotta Udnes 1996 NOR 30:37.0 +2:30.7 71.49
26 19 COMARELLA Anna 1997 ITA 30:45.0 +2:38.7 75.29
27 21 ISHIDA Masako 1980 JPN 30:50.6 +2:44.3 77.95
28 8 FRAEBEL Antonia 1997 GER 30:51.4 +2:45.1 78.33
29 12 MARCISZ Izabela 2000 POL 30:54.6 +2:48.3 79.84
30 11 NOVAKOVA Petra 1993 CZE 31:00.7 +2:54.4 82.74

 

31 59 UNTERWEGER Lisa 1995 AUT 31:02.1 +2:55.8 83.40
32 27 SWIRBUL Hailey 1998 USA 31:05.3 +2:59.0 84.92
33 23 GIMMLER Laura 1993 GER 31:05.6 +2:59.3 85.06
34 6 JANATOVA Katerina 1997 CZE 31:07.2 +3:00.9 85.82
35 53 GANZ Caterina 1995 ITA 31:08.1 +3:01.8 86.25
36 24 STEWART-JONES Katherine 1995 CAN 31:08.6 +3:02.3 86.49
37 51 DI CENTA Martina 2000 ITA 31:08.8 +3:02.5 86.58
38 14 SCARDONI Lucia 1991 ITA 31:09.5 +3:03.2 86.91
39 18 CHI Chunxue 1998 CHN 31:10.6 +3:04.3 87.43
40 20 BENTZ Coralie 1996 FRA 31:17.6 +3:11.3 90.75
41 37 GAL Melissa 1999 FRA 31:25.7 +3:19.4 94.60
42 47 HYNCICOVA Petra 1994 CZE 31:28.0 +3:21.7 95.69
43 13 KAELIN Nadja 2001 SUI 31:29.7 +3:23.4 96.50
44 39 MYHRVOLD Mathilde 1998 NOR 31:36.0 +3:29.7 99.48
45 4 LI Xin 1992 CHN 31:36.9 +3:30.6 99.91
46 3 TSUCHIYA Masae 1996 JPN 31:41.5 +3:35.2 102.09
47 31 VILA OBIOLS Carola 1999 AND 31:45.0 +3:38.7 103.75
48 2 BROWNE Cendrine 1993 CAN 31:47.9 +3:41.6 105.13
49 55 SKINDER Monika 2001 POL 31:49.9 +3:43.6 106.08
50 64 MA Qinghua 1995 CHN 31:52.3 +3:46.0 107.22
51 35 YEATON Jessica 1991 AUS 31:54.6 +3:48.3 108.31
52 45 SHURYGA Angelina 1996 KAZ 32:08.8 +4:02.5 115.04
53 43 SHALYGINA Kseniya 1998 KAZ 32:09.9 +4:03.6 115.57
54 49 KOBAYASHI Chika 1998 JPN 32:10.0 +4:03.7 115.61
55 7 WEBER Anja 2001 SUI 32:13.4 +4:07.1 117.23
56 17 YILAMUJIANG Dinigeer 2001 CHN 32:23.8 +4:17.5 122.16
57 71 STEPASHKINA Nadezhda 1998 KAZ 32:27.2 +4:20.9 123.77
58 57 ANTSYBOR Maryna 1987 UKR 32:36.5 +4:30.2 128.19
59 1 TYULENEVA Valeriya 1997 KAZ 32:52.1 +4:45.8 135.59
60 65 KAASIKU Keidy 2001 EST 32:55.4 +4:49.1 137.15

 

61 79 BOUFFARD-NESBITT Olivia 1992 CAN 33:01.1 +4:54.8 139.86
62 67 KLEMENCIC Anita 1996 SLO 33:09.3 +5:03.0 143.75
63 84 CHANLOUNG Karen 1996 THA 33:14.0 +5:07.7 145.98
64 81 KUKUCZKA Karolina 2002 POL 33:16.6 +5:10.3 147.21
65 16 PROCHAZKOVA Alena 1984 SVK 33:18.2 +5:11.9 147.97
66 63 MANDELJC Anja 1999 SLO 33:19.5 +5:13.2 148.59
67 80 WRIGHT Casey 1994 AUS 33:21.1 +5:14.8 149.34
68 73 AUZINA Kitija 1996 LAT 33:26.3 +5:20.0 151.81
69 75 RIEDENER Nina 2000 LIE 33:49.0 +5:42.7 162.58
70 33 KAASIKU Kaidy 2001 EST 33:50.7 +5:44.4 163.39
71 77 ZERJAV Neza 1999 SLO 33:56.8 +5:50.5 166.28
72 70 LEE Eui Jin 2001 KOR 34:07.9 +6:01.6 171.55
73 62 MALEC Vedrana 1990 CRO 34:31.6 +6:25.3 182.79
74 87 GALSTYAN Katya 1993 ARM 34:37.5 +6:31.2 185.59
75 66 LEE Chaewon 1981 KOR 34:45.5 +6:39.2 189.39
76 68 OLEKH Viktoriia 1993 UKR 34:58.1 +6:51.8 195.36
77 82 KLEMENTOVA Barbora 1994 SVK 34:59.2 +6:52.9 195.88
78 76 KOBIELUSZ Magdalena 2000 POL 35:40.3 +7:34.0 215.38
79 41 KAMINSKA Valentyna 1987 UKR 35:42.7 +7:36.4 216.52
80 69 UUSTALU Aveli 2000 EST 35:46.2 +7:39.9 218.18
81 88 SIVOKOVA Kristina 2002 SVK 36:12.6 +8:06.3 230.71
82 91 MOURAO Jaqueline 1975 BRA 36:14.6 +8:08.3 231.66
83 74 HADZIC Tena 2004 CRO 36:27.5 +8:21.2 237.78
84 92 VOLFA Estere 2005 LAT 36:36.9 +8:30.6 242.23
85 96 ARIUNSANAA Enkhtuul 1996 MGL 37:02.5 +8:56.2 254.38
86 61 LORINCZ Timea 1992 ROU 37:15.3 +9:09.0 260.45
87 78 DUMAN Aysenur 1999 TUR 37:36.7 +9:30.4 270.60
88 72 NTANOU Maria 1990 GRE 37:39.4 +9:33.1 271.89
89 94 SAVICKAITE Egle 2004 LTU 38:26.5 +10:20.2 294.23
90 93 RIBERA Eduarda 2004 BRA 38:58.7 +10:52.4 309.51

 

91 98 DAINYTE Ieva 2005 LTU 39:07.4 +11:01.1 313.63
92 85 DURSUN Ozlem Ceren 2003 TUR 39:17.6 +11:11.3 318.47
93 89 KRAMPE Samanta 2003 LAT 39:34.2 +11:27.9 326.35
94 95 MURADYAN Angelina 2004 ARM 39:43.4 +11:37.1 330.71
95 90 CVETANOVSKA Ana 2000 MKD 39:57.7 +11:51.4 337.50
96 86 DIAZ GONZALEZ Nahiara 2004 ARG 40:30.8 +12:24.5 353.20
97 97 PONYA Sara 1999 HUN 41:13.6 +13:07.3 373.50
98 83 TITA Nefeli 2003 GRE 42:12.1 +14:05.8 401.26
Liity jäseneksi nyt