tiistai, joulu 6, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,562,006
2 Ida Dahl 24,839,273
3 Andreas Nygaard 24,633,945
4 Tord Asle Gjerd... 24,584,380
5 Lina Korsgren 24,484,047
6 Oskar Kardin 24,312,698
7 Britta Johansso... 24,058,203
8 Johannes Eklöf 24,013,294
9 Max Novak 23,921,189
10 Astrid Øyre Sli... 23,754,472
11 Emilie Fleten 23,416,363
12 Morten Eide Ped... 23,402,906
13 Kasper Stadaas 23,372,337
14 Ermil Vokuev 23,155,152
15 Stian Hoelgaard 23,119,309
16 Johan Hoel 23,094,196
17 Runar Skaug Mat... 22,726,499
18 Maxim Vylegzhan... 22,671,721
19 Vetle Thyli 22,530,051
20 Herman Paus 22,492,362
21 Magnus Vesterhe... 22,299,171
22 Marcus Johansso... 21,942,740
23 Anders Aukland 21,690,765
24 Torleif Syrstad 21,609,107
25 Joar Thele 21,527,809
26 Karstein Johaug 21,461,033
27 Jiří Pliska 21,021,748
28 Torgeir Sulen H... 20,862,822
29 Eddie Edström 20,738,799
30 Gabriel Höjlind... 20,657,291
31 Stanislav Řezáč... 20,425,274
32 Axel Jutterströ... 20,170,582
33 Klas Nilsson 19,965,758
34 Nils Dahlsten 19,937,621
35 Thomas Ødegaard... 19,696,746
36 Jan Šrail 19,570,618
37 Simen Engebrets... 19,178,110
38 Bastien Poirrie... 19,138,063
39 Sofie Elebro 19,117,183
40 Mauro Brigadoi 18,992,619
41 Alexey Shemiaki... 18,653,161
42 Stian Berg 18,652,088
43 Viktor Mäenpää... 18,487,671
44 Arnaud Du Pasqu... 18,285,573
45 Aleksandr Grebe... 18,267,363
46 Dmitriy Bagrash... 18,225,082
47 Anikken Gjerde ... 18,209,193
48 Petter Soleng S... 18,089,523
49 Fabián Štoček... 17,925,232
50 Olga Tsareva 17,877,070
Event logo
FIS WC Holmenkollen 30 km W
  • Päivämäärä: 05.03.2022
  • Maa: Norway
  • Kaupunki: Oslo
Ohjelma
Tapahtuma Päivämäärä
  • 30 km C Women 05.03.2022
    • Start
    Saturday 10:00 CET
Näytä muut tapahtuman aikataulut
Tapahtumakuvaus
Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 1 JOHAUG Therese 1988 NOR 1:19:22.8 0.00 0.00
2 4 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 1:19:42.2 +19.4 5.70
3 20 SUNDLING Jonna 1994 SWE 1:19:55.1 +32.3 9.49
4 6 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 1:19:56.6 +33.8 9.94
5 5 HENNIG Katharina 1996 GER 1:19:57.5 +34.7 10.20
6 8 STADLOBER Teresa 1993 AUT 1:20:09.5 +46.7 13.73
7 7 BRENNAN Rosie 1988 USA 1:20:35.1 +1:12.3 21.25
8 22 SKAANES Marte 1996 NOR 1:20:35.9 +1:13.1 21.49
9 2 ANDERSSON Ebba 1997 SWE 1:20:36.6 +1:13.8 21.69
10 3 WENG Heidi 1991 NOR 1:20:45.3 +1:22.5 24.25
11 18 WENG Lotta Udnes 1996 NOR 1:21:50.2 +2:27.4 43.33
12 13 MATINTALO Johanna 1996 FIN 1:21:50.6 +2:27.8 43.45
13 16 KYLLOENEN Anne 1987 FIN 1:21:53.1 +2:30.3 44.18
14 25 ISHIDA Masako 1980 JPN 1:21:53.3 +2:30.5 44.24
15 15 KALLA Charlotte 1987 SWE 1:21:54.0 +2:31.2 44.44
16 14 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 1:22:00.1 +2:37.3 46.24
17 10 CLAUDEL Delphine 1996 FRA 1:22:03.9 +2:41.1 47.35
18 11 OLSSON Moa 1997 SWE 1:22:09.5 +2:46.7 49.00
19 23 GIMMLER Laura 1993 GER 1:22:43.0 +3:20.2 58.85
20 37 AMUNDSEN Hedda Oestberg 1998 NOR 1:22:43.4 +3:20.6 58.97
21 33 EIDUKA Patricija 2000 LAT 1:22:45.2 +3:22.4 59.49
22 21 STEWART-JONES Katherine 1995 CAN 1:22:47.8 +3:25.0 60.26
23 30 KERN Julia 1997 USA 1:23:00.0 +3:37.2 63.84
24 9 HAGA Ragnhild 1991 NOR 1:23:03.8 +3:41.0 64.96
25 43 BROWNE Cendrine 1993 CAN 1:23:15.5 +3:52.7 68.40
26 17 SWIRBUL Hailey 1998 USA 1:23:20.6 +3:57.8 69.90
27 28 SIMPSON-LARSEN Karoline 1997 NOR 1:23:26.7 +4:03.9 71.69
28 44 BERGANE Margrethe 2001 NOR 1:23:33.3 +4:10.5 73.63
29 29 MODIG Lovisa 1993 SWE 1:23:34.0 +4:11.2 73.84
30 32 PATTERSON Caitlin 1990 USA 1:23:34.3 +4:11.5 73.93

 

31 19 FINK Pia 1995 GER 1:23:38.2 +4:15.4 75.07
32 36 WANGENSTEEN Maren 1991 NOR 1:23:50.2 +4:27.4 78.60
33 50 FOSNAES Kristin Austgulen 2000 NOR 1:24:04.0 +4:41.2 82.66
34 51 MA Qinghua 1995 CHN 1:24:21.3 +4:58.5 87.74
35 42 JOENSUU Jasmi 1996 FIN 1:24:55.1 +5:32.3 97.68
36 34 HENRIKSSON Sofia 1994 SWE 1:25:04.9 +5:42.1 100.56
37 40 OGDEN Katharine 1997 USA 1:25:16.9 +5:54.1 104.09
38 26 BENTZ Coralie 1996 FRA 1:25:33.0 +6:10.2 108.82
39 31 SVENDSEN Anna 1990 NOR 1:25:44.1 +6:21.3 112.08
40 39 PIIPPO Eveliina 1998 FIN 1:26:03.5 +6:40.7 117.78
41 38 FRAEBEL Antonia 1997 GER 1:26:15.6 +6:52.8 121.34
42 52 DROLET Jasmine 2002 CAN 1:26:16.0 +6:53.2 121.46
43 41 LI Xin 1992 CHN 1:26:39.5 +7:16.7 128.37
44 49 DI CENTA Martina 2000 ITA 1:26:51.6 +7:28.8 131.92
45 27 COMARELLA Anna 1997 ITA 1:27:26.2 +8:03.4 142.09
46 46 FRANKOWSKI Rosie 1991 USA 1:27:35.0 +8:12.2 144.68
47 47 BELLINI Martina 1998 ITA 1:28:22.4 +8:59.6 158.61
48 53 BOUFFARD-NESBITT Olivia 1992 CAN 1:29:42.6 +10:19.8 182.19
49 48 PITTIN Cristina 1998 ITA 1:30:56.5 +11:33.7 203.91
DID NOT FINISH
Startnr Navn Født Nasjon
12 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR
24 SAUERBREY Katherine 1997 GER
35 MARCISZ Izabela 2000 POL
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
45 KREHL Sofie 1995 GER
Liity jäseneksi nyt