sunnuntai, joulu 4, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,562,006
2 Ida Dahl 24,839,273
3 Andreas Nygaard 24,633,945
4 Tord Asle Gjerd... 24,584,380
5 Lina Korsgren 24,484,047
6 Oskar Kardin 24,312,698
7 Britta Johansso... 24,058,203
8 Johannes Eklöf 24,013,294
9 Max Novak 23,921,189
10 Astrid Øyre Sli... 23,754,472
11 Emilie Fleten 23,416,363
12 Morten Eide Ped... 23,402,906
13 Kasper Stadaas 23,372,337
14 Ermil Vokuev 23,155,152
15 Stian Hoelgaard 23,119,309
16 Johan Hoel 23,094,196
17 Runar Skaug Mat... 22,726,499
18 Maxim Vylegzhan... 22,671,721
19 Vetle Thyli 22,530,051
20 Herman Paus 22,492,362
21 Magnus Vesterhe... 22,299,171
22 Marcus Johansso... 21,942,740
23 Anders Aukland 21,690,765
24 Torleif Syrstad 21,609,107
25 Joar Thele 21,527,809
26 Karstein Johaug 21,461,033
27 Jiří Pliska 21,021,748
28 Torgeir Sulen H... 20,862,822
29 Eddie Edström 20,738,799
30 Gabriel Höjlind... 20,657,291
31 Stanislav Řezáč... 20,425,274
32 Axel Jutterströ... 20,170,582
33 Klas Nilsson 19,965,758
34 Nils Persson 19,937,621
35 Thomas Ødegaard... 19,696,746
36 Jan Šrail 19,570,618
37 Simen Engebrets... 19,178,110
38 Bastien Poirrie... 19,138,063
39 Sofie Elebro 19,117,183
40 Mauro Brigadoi 18,992,619
41 Alexey Shemiaki... 18,653,161
42 Stian Berg 18,652,088
43 Viktor Mäenpää... 18,487,671
44 Arnaud Du Pasqu... 18,285,573
45 Aleksandr Grebe... 18,267,363
46 Dmitriy Bagrash... 18,225,082
47 Anikken Gjerde ... 18,209,193
48 Petter Soleng S... 18,089,523
49 Fabián Štoček... 17,925,232
50 Olga Tsareva 17,877,070
Event logo
Tour de Ski Val di Fiemme Final Climb
  • Päivämäärä: 04.01.2022
  • Maa: Italy
  • Kaupunki: Val di Fiemme
Ohjelma
Tapahtuma Päivämäärä
  • 10 km F Final Climb 04.01.2022
    • Start Women
    Tuesday 11:30 CET
    • Start Men
    15:25 CET
Näytä muut tapahtuman aikataulut
Tapahtumakuvaus

Liveresults women
Liveresults men


Tour de Ski Overall 2021/22:
Women
Men

Points competion Tour de Ski 2021/22:
Women
Men

Team Competition Tour de Ski 2021/22


Profile and facts
Results stage 5


Rampa con i Campioni (mosjonsrenn)

10 km masstart skate men – Final Climb

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 20 ROETHE Sjur 1988 NOR 31:42.1 0.00 0.00
2 9 SPITSOV Denis 1996 RUS 31:44.5 +2.4 1.77
3 32 MOCH Friedrich 2000 GER 32:01.0 +18.9 13.91
4 24 BOEGL Lucas 1990 GER 32:12.1 +30.0 22.08
5 1 KLAEBO Johannes Hoesflot 1996 NOR 32:17.0 +34.9 25.69
6 30 ESTEVE ALTIMIRAS Ireneu 1996 AND 32:19.1 +37.0 27.23
7 2 BOLSHUNOV Alexander 1996 RUS 32:20.2 +38.1 28.04
8 31 BABA Naoto 1996 JPN 32:21.7 +39.6 29.15
9 11 TOENSETH Didrik 1991 NOR 32:23.2 +41.1 30.25
10 19 MALTSEV Artem 1993 RUS 32:33.2 +51.1 37.61
11 15 AMUNDSEN Harald Oestberg 1998 NOR 32:40.4 +58.3 42.91
12 4 NISKANEN Iivo 1992 FIN 32:42.5 +1:00.4 44.46
13 26 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 32:48.6 +1:06.5 48.95
14 7 YAKIMUSHKIN Ivan 1996 RUS 32:52.0 +1:09.9 51.45
15 17 LAPALUS Hugo 1998 FRA 32:53.6 +1:11.5 52.63
16 22 BAUMANN Jonas 1990 SUI 32:54.8 +1:12.7 53.51
17 23 MELNICHENKO Andrey 1992 RUS 32:56.2 +1:14.1 54.54
18 10 NYENGET Martin Loewstroem 1992 NOR 32:59.4 +1:17.3 56.90
19 27 FURGER Roman 1990 SUI 33:02.2 +1:20.1 58.96
20 12 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 33:04.6 +1:22.5 60.72
21 46 BURY Dominik 1996 POL 33:04.9 +1:22.8 60.94
22 28 PARISSE Clement 1993 FRA 33:08.5 +1:26.4 63.59
23 6 HALFVARSSON Calle 1989 SWE 33:10.0 +1:27.9 64.70
24 25 NOVAK Michal 1996 CZE 33:10.3 +1:28.2 64.92
25 16 SEMIKOV Ilia 1993 RUS 33:11.9 +1:29.8 66.10
26 38 ROJO Imanol 1990 ESP 33:15.7 +1:33.6 68.89
27 42 PRALONG Candide 1990 SUI 33:16.0 +1:33.9 69.11
28 5 GOLBERG Paal 1990 NOR 33:16.3 +1:34.2 69.33
29 33 SALVADORI Giandomenico 1992 ITA 33:25.1 +1:43.0 75.81
30 18 BRUGGER Janosch 1997 GER 33:27.8 +1:45.7 77.80
31 13 CHERVOTKIN Alexey 1995 RUS 33:33.6 +1:51.5 82.07
32 21 HYVARINEN Perttu 1991 FIN 33:37.0 +1:54.9 84.57
33 37 VENTURA Paolo 1996 ITA 33:39.3 +1:57.2 86.26
34 50 LINDHOLM Remi 1998 FIN 33:47.1 +2:05.0 92.00
35 52 VELICHKO Yevgeniy 1987 KAZ 33:57.9 +2:15.8 99.95
36 40 CORADAZZI Martin 1998 ITA 34:00.3 +2:18.2 101.72
37 49 KNOP Petr 1994 CZE 34:06.9 +2:24.8 106.58
38 48 KUCHLER Albert 1998 GER 34:08.6 +2:26.5 107.83
39 39 COLLET Martin 1997 FRA 34:10.4 +2:28.3 109.15
40 44 FAEHNDRICH Cyril 1999 SUI 34:11.3 +2:29.2 109.82
41 3 VALNES Erik 1996 NOR 34:11.4 +2:29.3 109.89
42 29 SVENSSON Oskar 1995 SWE 34:12.8 +2:30.7 110.92
43 53 FELLNER Adam 1993 CZE 34:17.1 +2:35.0 114.08
44 36 ROSJOE Eric 1998 SWE 34:17.6 +2:35.5 114.45
45 51 TANAKA Masato 1995 JPN 34:24.8 +2:42.7 119.75
46 35 PUKHKALO Vitaliy 1992 KAZ 34:29.6 +2:47.5 123.28
47 34 MALONEY WESTGAARD Thomas 1995 IRL 34:35.8 +2:53.7 127.85
48 47 KETTERSON Zak 1997 USA 34:43.4 +3:01.3 133.44
49 14 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 34:53.6 +3:11.5 140.95
50 41 BRAENNMARK Viktor 1992 SWE 35:03.0 +3:20.9 147.87
51 55 RASTELLI Maicol 1991 ITA 35:10.8 +3:28.7 153.61
52 43 ERIKSSON Gustav 1991 SWE 35:14.4 +3:32.3 156.26
53 45 BERGLUND Gustaf 1998 SWE 35:19.2 +3:37.1 159.79
54 54 RETIVYKH Gleb 1991 RUS 35:53.4 +4:11.3 184.96
55 8 NORTHUG Even 1995 NOR 36:13.5 +4:31.4 199.76
56 56 AHONEN Ville 1994 FIN 36:34.6 +4:52.5 215.29
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
57 BURY Kamil 1995 POL

10 km masstart skate women – Final Climb

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 8 WENG Heidi 1991 NOR 35:41.2 0.00 0.00
2 2 ANDERSSON Ebba 1997 SWE 35:48.2 +7.0 4.58
3 22 CLAUDEL Delphine 1996 FRA 36:09.7 +28.5 18.63
4 1 NEPRYAEVA Natalia 1995 RUS 36:13.5 +32.3 21.12
5 41 LAUKLI Sophia 2000 USA 36:31.1 +49.9 32.63
6 6 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 36:41.1 +59.9 39.16
7 39 MCCABE Novie 2001 USA 36:45.6 +1:04.4 42.11
8 4 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 36:46.5 +1:05.3 42.70
9 11 STADLOBER Teresa 1993 AUT 36:50.0 +1:08.8 44.98
10 9 SORINA Tatiana 1994 RUS 36:56.2 +1:15.0 49.04
11 30 RYGALINA Anastasia 1996 RUS 37:17.3 +1:36.1 62.83
12 12 HENNIG Katharina 1996 GER 37:24.8 +1:43.6 67.74
13 13 WENG Tiril Udnes 1996 NOR 37:36.1 +1:54.9 75.13
14 17 KALLA Charlotte 1987 SWE 37:44.1 +2:02.9 80.36
15 5 DIGGINS Jessie 1991 USA 37:47.3 +2:06.1 82.45
16 25 ISHIDA Masako 1980 JPN 37:48.9 +2:07.7 83.50
17 26 SMIRNOVA Ekaterina 1996 RUS 37:51.3 +2:10.1 85.06
18 21 SAUERBREY Katherine 1997 GER 37:53.5 +2:12.3 86.50
19 19 HAGA Ragnhild 1991 NOR 37:56.3 +2:15.1 88.33
20 35 DOLCI Flora 1999 FRA 37:57.6 +2:16.4 89.18
21 24 THEODORSEN Silje 1994 NOR 37:58.4 +2:17.2 89.71
22 16 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR 37:59.9 +2:18.7 90.69
23 27 BENTZ Coralie 1996 FRA 38:06.0 +2:24.8 94.68
24 23 GANZ Caterina 1995 ITA 38:06.6 +2:25.4 95.07
25 15 KYLLOENEN Anne 1987 FIN 38:20.7 +2:39.5 104.29
26 14 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 38:25.1 +2:43.9 107.16
27 34 JANATOVA Katerina 1997 CZE 38:25.2 +2:44.0 107.23
28 28 FINK Pia 1995 GER 38:37.1 +2:55.9 115.01
29 46 YEATON Jessica 1991 AUS 38:48.0 +3:06.8 122.14
30 38 KREHL Sofie 1995 GER 38:53.7 +3:12.5 125.86
31 10 MATINTALO Johanna 1996 FIN 38:55.3 +3:14.1 126.91
32 7 LAMPIC Anamarija 1995 SLO 39:05.9 +3:24.7 133.84
33 36 LOHMANN Lisa 2000 GER 39:09.3 +3:28.1 136.06
34 18 FRAEBEL Antonia 1997 GER 39:18.3 +3:37.1 141.95
35 47 VILA OBIOLS Carola 1999 AND 39:19.0 +3:37.8 142.41
36 45 SONNESYN Alayna 1996 USA 39:37.3 +3:56.1 154.37
37 32 HIERNICKEL Lydia 1996 SUI 39:43.2 +4:02.0 158.23
38 40 PITTIN Cristina 1998 ITA 39:45.3 +4:04.1 159.60
39 33 VASILIEVA Lilia 1994 RUS 40:10.3 +4:29.1 175.95
40 31 SCARDONI Lucia 1991 ITA 40:17.5 +4:36.3 180.66
41 43 SHALYGINA Kseniya 1998 KAZ 40:41.9 +5:00.7 196.61
42 20 LINDSTROEM Louise 2000 SWE 40:50.6 +5:09.4 202.30
43 42 MATSOKINA Hristina 1998 RUS 40:59.5 +5:18.3 208.12
44 29 SVENDSEN Anna 1990 NOR 41:19.8 +5:38.6 221.39
45 3 HAGSTROEM Johanna 1998 SWE 41:51.5 +6:10.3 242.12
46 44 YOKOHAMA Shiori 1999 JPN 42:04.2 +6:23.0 250.42
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
37 OGDEN Katharine 1997 USA
Liity jäseneksi nyt