tiistai, marras 29, 2022 Today's Paper
SC Ranking
1 Emil Persson 25,562,006
2 Ida Dahl 24,839,273
3 Andreas Nygaard 24,633,945
4 Tord Asle Gjerd... 24,584,380
5 Lina Korsgren 24,484,047
6 Oskar Kardin 24,312,698
7 Britta Johansso... 24,058,203
8 Johannes Eklöf 24,013,294
9 Max Novak 23,921,189
10 Astrid Øyre Sli... 23,754,472
11 Emilie Fleten 23,416,363
12 Morten Eide Ped... 23,402,906
13 Kasper Stadaas 23,372,337
14 Ermil Vokuev 23,155,152
15 Stian Hoelgaard 23,119,309
16 Johan Hoel 23,094,196
17 Runar Skaug Mat... 22,726,499
18 Maxim Vylegzhan... 22,671,721
19 Vetle Thyli 22,530,051
20 Herman Paus 22,492,362
21 Magnus Vesterhe... 22,299,171
22 Marcus Johansso... 21,942,740
23 Anders Aukland 21,690,765
24 Torleif Syrstad 21,609,107
25 Joar Thele 21,527,809
26 Karstein Johaug 21,461,033
27 Jiří Pliska 21,021,748
28 Torgeir Sulen H... 20,862,822
29 Eddie Edström 20,738,799
30 Gabriel Höjlind... 20,657,291
31 Stanislav Řezáč... 20,425,274
32 Axel Jutterströ... 20,170,582
33 Klas Nilsson 19,965,758
34 Nils Persson 19,937,621
35 Thomas Ødegaard... 19,696,746
36 Jan Šrail 19,570,618
37 Simen Engebrets... 19,178,110
38 Bastien Poirrie... 19,138,063
39 Sofie Elebro 19,117,183
40 Mauro Brigadoi 18,992,619
41 Alexey Shemiaki... 18,653,161
42 Stian Berg 18,652,088
43 Viktor Mäenpää... 18,487,671
44 Arnaud Du Pasqu... 18,285,573
45 Aleksandr Grebe... 18,267,363
46 Dmitriy Bagrash... 18,225,082
47 Anikken Gjerde ... 18,209,193
48 Petter Soleng S... 18,089,523
49 Fabián Štoček... 17,925,232
50 Olga Tsareva 17,877,070
NOR Cup Steinkjer 10/15 km
  • Päivämäärä: 12.03.2022
  • Maa: Norway
  • Kaupunki: Steinkjer - Trøndelag
Ohjelma
Tapahtuma Päivämäärä
  • 10/15 km C 12.03.2022
    • Start
    Saturday TBC
Näytä muut tapahtuman aikataulut
Tapahtumakuvaus

Liveresultater fra FIS:
Kvinner
Menn

U23 mesterskap:
Kvinner
Menn

Juniorklassene
Kvinner
Menn

Menn 15 km klassisk:

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 210 RAMSE Sondre 1998 NOR 34:48.1 0.00 20.00
2 215 MOSEBY Haavard 1999 NOR 35:02.3 +14.2 25.44
3 209 HAGA Magne 1994 NOR 35:04.8 +16.7 26.40
4 212 GUNNULFSEN Mikael 1993 NOR 35:32.2 +44.1 36.90
5 205 AUGDAL Eirik Sverdrup 1995 NOR 35:35.7 +47.6 38.24
6 203 SANDVIK Edvard 2001 NOR 35:37.4 +49.3 38.89
7 201 TURTVEIT Vebjoern 1994 NOR 35:40.3 +52.2 40.00
8 211 KORSAETH Amund 2000 NOR 35:45.0 +56.9 41.80
9 237 DOENNESTAD Henrik 1996 NOR 35:46.9 +58.8 42.53
10 204 BRUVOLL Ole Joergen 1995 NOR 35:49.3 +1:01.2 43.45
11 217 ANDERSEN Iver Tildheim 2000 NOR 35:55.2 +1:07.1 45.71
12 240 STOCK Daniel 1992 NOR 35:56.7 +1:08.6 46.28
13 238 MARTENS MEYER Herman 1997 NOR 35:57.3 +1:09.2 46.51
14 230 MALONEY WESTGAARD Thomas 1995 IRL 35:57.6 +1:09.5 46.63
15 207 AAKERVIK Espen 2001 NOR 35:58.7 +1:10.6 47.05
16 220 TJELLE Johan 1994 NOR 35:59.3 +1:11.2 47.28
17 221 JENSSEN Jan Thomas 1996 NOR 36:07.2 +1:19.1 50.31
18 279 SKJEVDAL Lars Gunnar 1995 NOR 36:08.9 +1:20.8 50.96
19 254 JOHANSEN Iver Wang 2000 NOR 36:09.1 +1:21.0 51.03
20 214 VIKA Jonas 2001 NOR 36:10.6 +1:22.5 51.61
21 229 BUVARP Martin Julian 1998 NOR 36:11.6 +1:23.5 51.99
22 208 KVAALE Gaute 1995 NOR 36:12.0 +1:23.9 52.14
23 239 FLATAKER Ole Morten 1997 NOR 36:18.7 +1:30.6 54.71
24 234 KVISLE Sjur 1999 NOR 36:22.1 +1:34.0 56.01
25 202 KVARNBRINK Gustav 2000 SWE 36:23.8 +1:35.7 56.66
26 235 HOEL Amund 1997 NOR 36:27.1 +1:39.0 57.93
27 233 BUCHER-JOHANNESSEN Thomas 1997 NOR 36:29.6 +1:41.5 58.89
28 226 LOEFALD Gjermund 1993 NOR 36:30.0 +1:41.9 59.04
29 253 MICHELSEN Even Solem 2000 NOR 36:32.3 +1:44.2 59.92
30 222 HAEGELAND Tor Olav Nesheim 1998 NOR 36:34.6 +1:46.5 60.80

 

31 228 HOAAS Geir Kristian 1998 NOR 36:39.9 +1:51.8 62.83
32 224 KJENNERUD Eivind 1997 NOR 36:41.6 +1:53.5 63.48
33 246 RIEGE Amund 2000 NOR 36:43.8 +1:55.7 64.33
34 274 VESTAD Karsten Andre 2001 NOR 36:44.6 +1:56.5 64.63
35 268 HORVEN Preben 2002 NOR 36:45.0 +1:56.9 64.79
36 216 GROENFLATEN Sindre 1995 NOR 36:48.8 +2:00.7 66.24
37 223 KORPELA Heikki 1990 FIN 36:54.4 +2:06.3 68.39
38 273 ASDOEL Eirik 1993 NOR 36:58.0 +2:09.9 69.77
39 271 JOHNSRUD Fredrik 2000 NOR 37:00.7 +2:12.6 70.80
40 251 THORSTENSEN Magnus 2002 NOR 37:01.0 +2:12.9 70.92
41 312 PERGER Magnus 2001 NOR 37:01.2 +2:13.1 70.99
42 255 BJOERTOMT Johan 1999 NOR 37:01.4 +2:13.3 71.07
43 281 SPIGSETH Ola 2002 NOR 37:01.9 +2:13.8 71.26
44 264 FOSSE Erling Fagerbakke 1997 NOR 37:02.5 +2:14.4 71.49
45 258 EITERJORD Nikolai Solem 2000 NOR 37:07.0 +2:18.9 73.22
46 250 HOLMBOE Aleksander Elde 2002 NOR 37:07.8 +2:19.7 73.52
46 321 MOLLESTAD Thomas Linnebo 2003 NOR 37:07.8 +2:19.7 73.52
48 306 SOERENSEN Teodor Kruse 2000 NOR 37:07.9 +2:19.8 73.56
49 231 JOHANSEN Sivert Leander 1999 NOR 37:10.0 +2:21.9 74.37
50 280 HERLAND Kasper 2001 NOR 37:10.4 +2:22.3 74.52
51 213 HOVDE Haavard 1999 NOR 37:11.3 +2:23.2 74.86
52 249 JENSSEN Matz William 2001 NOR 37:14.2 +2:26.1 75.97
53 270 SEDENIUSSEN Magnus Nikolai 2001 NOR 37:19.7 +2:31.6 78.08
54 262 HOLMBOE Nikolai Elde 2002 NOR 37:21.0 +2:32.9 78.58
55 266 HAMNES Vegard 1993 NOR 37:21.1 +2:33.0 78.62
56 277 STOKKELAND Petter 1999 NOR 37:23.5 +2:35.4 79.54
57 286 BAKKEN Petter 2002 NOR 37:26.7 +2:38.6 80.76
58 276 OEHLSCHLAEGEL Albert Sunde 1999 NOR 37:35.3 +2:47.2 84.06
59 301 GRASTVEIT Stian 1995 NOR 37:35.9 +2:47.8 84.29
60 278 VESTERAAS Marius Viken 1999 NOR 37:40.2 +2:52.1 85.94

 

61 245 KVENNAAS Henrik 2003 NOR 37:40.8 +2:52.7 86.17
62 261 HUSDAL Henrik 1998 NOR 37:41.5 +2:53.4 86.43
63 275 FLAATEN Johannes Loennestad 2002 NOR 37:47.1 +2:59.0 88.58
64 309 SCHJOELBERG Joergen 2002 NOR 37:48.4 +3:00.3 89.08
65 323 KJAERNLI Jan Christian 2002 NOR 37:49.1 +3:01.0 89.35
66 219 GLOEERSEN Herman 1999 NOR 37:50.2 +3:02.1 89.77
67 310 HOV Eskil 2000 NOR 37:51.0 +3:02.9 90.07
68 265 HAABREKKE Magnus Oeyaas 1999 NOR 37:51.5 +3:03.4 90.26
69 218 JONSSON Fredrik 1990 SWE 37:52.0 +3:03.9 90.46
70 285 ZECHEL Maks 1997 CAN 37:55.2 +3:07.1 91.68
71 282 BERGSLAND Andreas 2001 NOR 37:56.6 +3:08.5 92.22
72 263 AFLODAL Axel 1999 SWE 37:58.2 +3:10.1 92.83
73 307 THORESEN Sture 2003 NOR 38:00.3 +3:12.2 93.64
74 272 SLETTEN Erlend Lindland 2000 NOR 38:04.4 +3:16.3 95.21
75 358 HAUGAN Armann Saastad 2002 NOR 38:04.9 +3:16.8 95.40
76 308 DUKSTAD Daniel 2002 NOR 38:05.2 +3:17.1 95.51
77 322 BRUSTAD Herman 2001 NOR 38:06.2 +3:18.1 95.90
78 324 AAS-JAKOBSEN Andreas 2000 NOR 38:07.3 +3:19.2 96.32
79 284 AASBOE Jonas 1997 NOR 38:07.5 +3:19.4 96.39
80 327 HOLBAEK Mathias 2003 NOR 38:09.3 +3:21.2 97.08
81 302 MEDHUS Baard Olav steinsland 2002 NOR 38:09.7 +3:21.6 97.24
82 288 BJERTNAES Bjarte 2002 NOR 38:09.9 +3:21.8 97.31
83 243 ROLID Mathias Aas 1996 NOR 38:10.1 +3:22.0 97.39
84 293 VOLLSET Kristoffer By 1996 NOR 38:12.1 +3:24.0 98.16
85 375 GUNDERSEN Birk Moeller 2001 NOR 38:12.7 +3:24.6 98.39
86 311 HALVORSEN Mats 2001 CAN 38:13.5 +3:25.4 98.69
87 357 LOEFALD Erik 2002 NOR 38:15.0 +3:26.9 99.27
88 296 STENERSEN Fredrik Glomsrud 2001 NOR 38:15.3 +3:27.2 99.38
89 422 LILLEBUDAL Sander 2000 NOR 38:16.0 +3:27.9 99.65
90 318 SKINSTAD Maarten Soleng 1997 NOR 38:16.1 +3:28.0 99.69

 

91 303 TOLLEHAUG Per Ingvar 2003 NOR 38:17.8 +3:29.7 100.34
92 256 MELLING Christian Hartz 2001 NOR 38:21.4 +3:33.3 101.72
93 377 AARTHUN Sigurd 1999 NOR 38:22.6 +3:34.5 102.18
94 242 THORESEN Jonas Dyrli 2001 NOR 38:24.9 +3:36.8 103.06
95 260 JONSSON Albert 1997 ISL 38:25.0 +3:36.9 103.10
96 335 LUTNAES Toerres 2003 NOR 38:29.0 +3:40.9 104.63
97 343 RAMSTAD Morten 2001 NOR 38:29.8 +3:41.7 104.94
98 305 FRIDLUND Jonas Hammelow 2000 NOR 38:30.2 +3:42.1 105.09
99 283 STIGEN Joergen 1999 NOR 38:30.5 +3:42.4 105.21
100 316 NORDENG Johan Lien 2003 NOR 38:34.1 +3:46.0 106.59
100 387 HOLE Iver Synstnes 2003 NOR 38:34.1 +3:46.0 106.59
102 257 INGEBRIGTSEN Edvin 2001 NOR 38:35.0 +3:46.9 106.93
103 314 MYKLEMYR Vegard 1998 NOR 38:36.6 +3:48.5 107.54
104 352 HARBY Joergen 2001 NOR 38:36.8 +3:48.7 107.62
105 334 LUNDBERG William 2003 NOR 38:37.3 +3:49.2 107.81
106 252 MYHR Petter 2000 NOR 38:39.0 +3:50.9 108.46
107 338 FALKANGER August Bertheussen 2002 NOR 38:40.7 +3:52.6 109.11
108 315 SOERENSEN Arthur Kruse 2000 NOR 38:44.3 +3:56.2 110.49
109 244 ERLANDER Felix 1998 SWE 38:44.8 +3:56.7 110.69
110 351 KATLA Mikkel Jebens 2002 NOR 38:46.3 +3:58.2 111.26
111 364 WIST Henrik 2002 NOR 38:47.4 +3:59.3 111.68
112 295 FISKVIK Kristoffer Jullum 2001 NOR 38:48.0 +3:59.9 111.91
113 360 TANDBERG Jostein 1998 NOR 38:49.8 +4:01.7 112.60
114 340 BOEGEBERG Tobias 1999 NOR 38:50.0 +4:01.9 112.68
115 348 BAKKEN Eskil 2001 NOR 38:50.5 +4:02.4 112.87
116 299 GUNNARSEN Benjamin 2001 NOR 38:50.6 +4:02.5 112.91
116 355 KALLAND Bendik 2003 NOR 38:50.6 +4:02.5 112.91
118 330 BJOERNSTAD Sondre A. 1999 NOR 38:51.0 +4:02.9 113.06
119 298 MOLLESTAD Martin Linnebo 2001 NOR 38:52.4 +4:04.3 113.60
120 329 SVENDSBY Ole Marius 1997 NOR 38:53.4 +4:05.3 113.98

 

121 347 OWREN Fredrik Hammerdal 2002 NOR 38:55.0 +4:06.9 114.59
122 291 PEDERSEN Bendik Haaland 2001 NOR 38:55.9 +4:07.8 114.94
123 399 LOESETH Olve 2003 NOR 38:58.2 +4:10.1 115.82
124 342 GLITTENBERG HOLT Filip 2000 NOR 38:58.9 +4:10.8 116.09
125 433 MESTVEDTHAGEN Sevat 1998 NOR 39:00.1 +4:12.0 116.55
126 430 JENSEN Didrik 2003 NOR 39:02.5 +4:14.4 117.47
127 241 MICKELSEN ELVSETH Anton 1998 SWE 39:03.7 +4:15.6 117.93
128 359 HAMMERSTAD Brage Buseth 2002 NOR 39:04.2 +4:16.1 118.12
129 395 HINCKFUSS Hugo 2003 AUS 39:04.4 +4:16.3 118.19
130 444 GULBRANDSEN Jan Ronny Abusland 2003 NOR 39:11.1 +4:23.0 120.76
131 382 STRAND Vetle Svanes 2002 NOR 39:11.9 +4:23.8 121.07
132 332 NORDSETH Peder Elias 2003 NOR 39:14.1 +4:26.0 121.91
133 398 SOERBRAATEN Eirik 2003 NOR 39:15.3 +4:27.2 122.37
134 325 MOSTRAUM Elias 2001 NOR 39:16.8 +4:28.7 122.95
135 344 HOVDEJORD Vebjoern 2003 NOR 39:18.8 +4:30.7 123.71
136 362 LUNDE August 2003 NOR 39:18.9 +4:30.8 123.75
137 328 SJOEHOLT Fredrik 2003 NOR 39:20.2 +4:32.1 124.25
138 304 UV Sander Andre 2000 NOR 39:21.7 +4:33.6 124.82
139 370 ENSRUD Ole Haldor 1998 NOR 39:23.6 +4:35.5 125.55
140 365 HAEGELAND Audun Nesheim 2003 NOR 39:26.3 +4:38.2 126.58
141 373 WESTERGREN Simon Kivle 2002 NOR 39:27.9 +4:39.8 127.20
142 392 ENGESET Kasper 2002 NOR 39:28.7 +4:40.6 127.50
143 426 SOLHEIM Jan Marcus Nielsen 2000 NOR 39:30.2 +4:42.1 128.08
144 292 ANTONSEN Morten 2001 NOR 39:30.3 +4:42.2 128.12
145 353 MATHISEN Erik 2002 NOR 39:30.4 +4:42.3 128.16
146 361 VIK Lars Young 2001 AUS 39:30.9 +4:42.8 128.35
147 287 NYHEIM Alexander Loevik 1996 NOR 39:34.5 +4:46.4 129.73
148 386 GROENENG Sjur Holm 2003 NOR 39:38.1 +4:50.0 131.11
149 455 OESTERVOLD Sondre 2003 NOR 39:39.0 +4:50.9 131.45
150 385 GLOEERSEN Jakob Moeller 2002 NOR 39:41.0 +4:52.9 132.22

 

151 396 ENGDAHL Sander 2002 NOR 39:41.4 +4:53.3 132.37
152 446 HAALAND Vebjoern Salte 2003 NOR 39:43.3 +4:55.2 133.10
152 485 LINDBY Gard 2003 NOR 39:43.3 +4:55.2 133.10
154 349 LUKA Eivind 2001 NOR 39:43.5 +4:55.4 133.17
155 320 FJELLHEIM Birk 2003 NOR 39:43.9 +4:55.8 133.33
156 289 FIKSEN Hermann Nordstrand 2001 NOR 39:47.3 +4:59.2 134.63
156 319 GAUTVIK Mikkel Waldeland 2001 NOR 39:47.3 +4:59.2 134.63
158 379 KVALE Nils Henrik 2001 NOR 39:50.6 +5:02.5 135.89
159 367 MUNCH-FINNE Erik 2003 NOR 39:50.8 +5:02.7 135.97
160 369 OLSEN Oskar Myrvang 2002 NOR 39:53.8 +5:05.7 137.12
161 354 SKOGVOLD Kristian E 1999 NOR 39:54.5 +5:06.4 137.39
162 336 SKJOLD Oskar Lockert 2002 NOR 39:54.7 +5:06.6 137.47
163 418 NISTAD Ivar 2002 NOR 39:55.4 +5:07.3 137.73
164 380 AURMO Ola 2003 NOR 39:56.2 +5:08.1 138.04
165 498 DAVIDSEN Anders Moerdre 2003 NOR 39:56.3 +5:08.2 138.08
166 384 HANSSEN Fredrik Honer 2002 NOR 39:56.4 +5:08.3 138.12
167 421 JORDE Erik Ola 2003 NOR 39:56.8 +5:08.7 138.27
168 440 SLIMON James 2002 GBR 39:57.3 +5:09.2 138.46
169 431 FREMSTAD Lars Petter frydenlund 2002 NOR 39:57.8 +5:09.7 138.65
170 484 ROLSTAD Torbjoern 2002 NOR 39:58.7 +5:10.6 139.00
171 371 KLAVENES Arthur Hartvedt 2003 NOR 39:59.5 +5:11.4 139.30
172 378 HOLM Benjamin Jarinn 2002 NOR 40:05.9 +5:17.8 141.76
173 227 BIE Maximilian 1995 NOR 40:10.1 +5:22.0 143.37
174 417 MALLAUG Jo 2003 NOR 40:10.4 +5:22.3 143.48
175 381 TOEMMERBERG Sander 2002 NOR 40:14.6 +5:26.5 145.09
176 339 BORECZEK Michal 2000 POL 40:14.7 +5:26.6 145.13
177 428 LEROE Andreas 2003 NOR 40:16.6 +5:28.5 145.86
178 350 IVERSEN August Helland 2002 NOR 40:17.2 +5:29.1 146.09
179 423 ALMAAS Morten 2003 NOR 40:17.7 +5:29.6 146.28
180 405 HANSSEN Jakob 2002 NOR 40:18.1 +5:30.0 146.43

 

181 438 HEIERSTAD Andreas Fon 2003 NOR 40:18.3 +5:30.2 146.51
182 366 TOLLEFSEN Ulrik Auestad 2003 NOR 40:18.5 +5:30.4 146.58
183 333 BERG Ola Frivold 2001 NOR 40:18.7 +5:30.6 146.66
184 383 GAMMELMO Simen 2003 NOR 40:19.9 +5:31.8 147.12
185 416 OPSAL Mats 2001 NOR 40:24.3 +5:36.2 148.81
186 419 ELLINGSEN Mads Richstad 2002 NOR 40:26.5 +5:38.4 149.65
187 414 ANTONSEN Magnus Saksegaard 2002 NOR 40:26.7 +5:38.6 149.73
188 434 MOE Felix 2002 NOR 40:30.7 +5:42.6 151.26
189 374 RYE Joerg Johansen 2002 NOR 40:31.0 +5:42.9 151.37
190 437 NERGAARD Peter Oliver 2002 NOR 40:31.1 +5:43.0 151.41
191 453 SAELEN Robin 2003 NOR 40:31.3 +5:43.2 151.49
192 341 PEDERSEN Sondre B. 2000 NOR 40:32.8 +5:44.7 152.06
192 403 URE Olve 2000 NOR 40:32.8 +5:44.7 152.06
194 401 BAKKEN Nikolai Hansen 2002 NOR 40:33.2 +5:45.1 152.22
195 397 BOSTAD Andreas Talseth 1999 NOR 40:34.1 +5:46.0 152.56
196 443 AARLI Sondre 2002 NOR 40:39.5 +5:51.4 154.63
197 337 OEFSTEDAL Erik 2003 NOR 40:41.0 +5:52.9 155.20
197 478 LOEVLIEN Ola 2003 NOR 40:41.0 +5:52.9 155.20
199 436 RAKKESTAD Matias Nalum 2003 NOR 40:41.2 +5:53.1 155.28
200 326 NESGAARD Even 2000 NOR 40:43.7 +5:55.6 156.24
201 424 STAAVI Bjoern-Martin 2000 NOR 40:44.2 +5:56.1 156.43
202 331 TEISBEKK Sander 2002 NOR 40:48.5 +6:00.4 158.08
203 432 DYBVAND Vegard 2002 NOR 40:49.0 +6:00.9 158.27
204 411 DRIVENES Philip 2000 NOR 40:52.2 +6:04.1 159.50
205 408 ALVAER Herman 2002 NOR 40:57.3 +6:09.2 161.45
206 483 STOKNES Elias 2003 NOR 40:59.6 +6:11.5 162.33
207 390 BROERS Mattias 2002 NOR 41:00.5 +6:12.4 162.68
208 409 FERAGEN Sebastian Roed 2003 NOR 41:02.0 +6:13.9 163.25
209 410 LINDERUD Even 2003 NOR 41:03.1 +6:15.0 163.67
210 415 MOGEN Kristoffer 2002 NOR 41:04.4 +6:16.3 164.17

 

211 503 MYKLAND Aadne 2003 NOR 41:05.4 +6:17.3 164.55
212 407 FUGLEM Nils Ole 2003 NOR 41:11.5 +6:23.4 166.89
213 388 FREMSTAD Kristian 2003 NOR 41:12.8 +6:24.7 167.39
214 456 SKJOELSVOLD Mats Burud 1997 NOR 41:14.8 +6:26.7 168.15
215 445 OEVERGAARD Eivind 2003 NOR 41:17.9 +6:29.8 169.34
216 472 MILVANG Sindre Esmann 2003 NOR 41:18.1 +6:30.0 169.42
217 345 WEBJOERNSEN Henrik Boeyum 2002 NOR 41:18.6 +6:30.5 169.61
218 506 AMUNDSEN Alexander 2002 NOR 41:20.5 +6:32.4 170.34
219 356 REPPEN Martin 2001 NOR 41:24.9 +6:36.8 172.02
220 462 BRUUN Fredrik Strande 2002 NOR 41:26.2 +6:38.1 172.52
221 368 LEIBUNDGUT Matthias 1996 SUI 41:26.6 +6:38.5 172.67
222 482 BAERHEIM Anders 2003 NOR 41:29.1 +6:41.0 173.63
223 488 FENGSRUD Alexander 2003 NOR 41:29.8 +6:41.7 173.90
223 521 LANGSLET Oscar Creutzer 2003 SWE 41:29.8 +6:41.7 173.90
225 450 SUNDET Kasper 2002 NOR 41:30.7 +6:42.6 174.25
226 400 HAUGAN Sander Oewre 1999 NOR 41:32.2 +6:44.1 174.82
227 464 AAKVIK Njaal Lundemo 2002 NOR 41:33.6 +6:45.5 175.36
228 425 STUENES Kristoffer Raudsepp 2002 NOR 41:36.5 +6:48.4 176.47
229 461 TUFTE Ulvar 2002 NOR 41:40.6 +6:52.5 178.04
230 300 WOLFE Hamish 1998 GBR 41:43.3 +6:55.2 179.07
231 459 LILLEBUDAL Stian 2003 NOR 41:44.1 +6:56.0 179.38
232 489 JEVANORD Henrik 2003 NOR 41:45.7 +6:57.6 179.99
233 465 HANNESTAD Simon Salinas 2003 NOR 41:50.0 +7:01.9 181.64
234 470 HOVDE Andreas Svindland 2003 NOR 41:52.0 +7:03.9 182.41
235 500 FLATBERG Hallvard 2003 NOR 41:52.9 +7:04.8 182.75
236 458 BRUN Baard 2003 NOR 41:58.3 +7:10.2 184.82
237 447 SKADAL Joakim 2001 NOR 41:59.6 +7:11.5 185.32
238 473 GUSSIAAS Oscar Pladsen 2003 NOR 42:00.3 +7:12.2 185.59
239 513 PEDERSEN Sindre Rokke 2003 NOR 42:04.3 +7:16.2 187.12
240 451 ERIKSEN Jonathan Waerdahl 2003 NOR 42:06.8 +7:18.7 188.08

 

241 420 STROEMOEY Martin Riseth 2002 NOR 42:07.0 +7:18.9 188.15
242 372 BERGET Albert 2002 NOR 42:12.1 +7:24.0 190.11
243 457 KLEPPA Samuel 2003 NOR 42:12.4 +7:24.3 190.22
244 435 JOHANSEN Vetle Leander 2001 NOR 42:21.2 +7:33.1 193.59
245 486 KOZAR Magnus Gunnes 2003 NOR 42:22.6 +7:34.5 194.13
246 442 GRINI Anders 2003 NOR 42:26.5 +7:38.4 195.62
247 504 HOLTER Arne Magnus 2003 NOR 42:27.8 +7:39.7 196.12
248 474 SVARDAL Niclas Johansen 2003 NOR 42:30.2 +7:42.1 197.04
249 475 KLEIV Halvor 2003 NOR 42:35.3 +7:47.2 199.00
250 525 HEKKLI Anders Gunnestad 2003 NOR 42:40.6 +7:52.5 201.03
251 526 RENAA Marius Moe 1999 NOR 42:41.3 +7:53.2 201.29
252 517 LILLEFJELL Sigur Johan 2003 NOR 42:53.3 +8:05.2 205.89
253 491 GJEAVER Adam 2003 NOR 43:01.9 +8:13.8 209.19
254 480 NAESSET Magnus Myhre 2003 NOR 43:05.9 +8:17.8 210.72
255 497 DRAGERENGEN Ivar 2001 NOR 43:16.0 +8:27.9 214.59
256 490 SUNDAL Sigurd 2003 NOR 43:17.9 +8:29.8 215.32
257 511 HELLANDSVIK Aadne 1998 NOR 43:24.3 +8:36.2 217.77
258 487 ABRAHAMSEN Jens Kaalaas 2002 NOR 43:37.8 +8:49.7 222.94
259 481 BAKSJOEBERGET Ludvig Leopold 2003 NOR 43:55.0 +9:06.9 229.53
260 460 SKAUG Jesper 2002 NOR 43:56.2 +9:08.1 229.99
261 477 HOELSVEEN Jonas 2003 NOR 44:09.5 +9:21.4 235.09
262 519 ROENNING Jesper Ludvigsen 2003 NOR 44:17.2 +9:29.1 238.04
263 429 BLIX Andreas 2003 NOR 44:18.9 +9:30.8 238.69
264 516 SKOGHEIM Emil 2003 NOR 44:23.2 +9:35.1 240.33
265 495 SVENSEN Sindre Groev 2003 NOR 44:33.6 +9:45.5 244.32
266 501 UKKELBERG Mathias Kjoenstad 2003 NOR 44:37.1 +9:49.0 245.66
267 510 ARVESEN Ole Marius 2003 NOR 44:38.5 +9:50.4 246.20
268 493 VESKE Aksel Rinnan 2002 NOR 44:59.9 +10:11.8 254.39
269 514 HAUGEN Adrian Bach 2002 NOR 45:10.7 +10:22.6 258.53
270 496 KVALVIK Johan 2003 NOR 45:19.8 +10:31.7 262.02

 

271 494 HEYN Thomas 1999 NOR 45:25.3 +10:37.2 264.13
272 515 LILLEFJELL Haakon Andreas 2003 NOR 46:22.5 +11:34.4 286.04
273 507 AYALA ZAVALETA Juan Carlos 1993 MEX 49:49.2 +15:01.1 365.23
DID NOT FINISH
Startnr Navn Født Nasjon
247 LIAN Magnus Harr 2000 NOR
346 HELLERUD Adrian Orellana 2000 NOR
363 SKAANES Morten 2003 NOR
376 FODSTAD Fredrik 2001 COL
391 KLETTE Torjus 2002 NOR
393 TVEITEN Eskil 2002 NOR
394 OESTBERG Sivert 2001 NOR
404 DYRDAHL Joergen Bertram 2003 NOR
413 RUSTAD Mats Hoeynes 2002 NOR
441 MAELAND Markus 2002 NOR
449 BJERKE Phillihp Granaas 2002 NOR
463 MAEHLUMSVEEN Torgeir 2003 NOR
471 KLAUSEN Torodd 2002 NOR
509 BORBE Fredrik 2003 NOR
520 BUEN-BJOERSNOES Sander 2003 NOR
522 BERG Peder Aarstad 2002 NOR
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
206 RYE Olve Johansen 2000 NOR
225 HJELMESET Lars Agnar 2001 NOR
232 KVISLE Erland 1996 NOR
236 MYSEN Eirik 1993 NOR
248 HELGESTAD Fredrik 1997 NOR
259 SOERENSEN Lars 1998 NOR
267 BERSET Kristoffer 1999 NOR
269 RAMSTAD Simen Bratberg 1996 NOR
290 ROGSTAD Frederik Arent 2001 NOR
294 SENDSTAD Eirik 2001 NOR
297 GLEDHILL Gabriel 2002 GBR
313 NICOLAISEN Erik 2000 NOR
317 TREFFEN Andreas Lillemoen 2000 NOR
389 AADLAND Petter Thorslund 2001 NOR
402 OLSEN Magnus Braathen 2001 NOR
406 STENSBY Magnus Martinsen 2002 NOR
412 BAKKE Aleksander Gausen 2003 NOR
427 GALAAEN Johannes Edelssoenn 2003 NOR
439 BOTTERUD Hermann Skram 1999 NOR
448 DEVIK Jonathan 2002 NOR
452 GROMSRUD Herman 2003 NOR
454 NAAS Iver Leirmo 2003 NOR
466 LUKKASSEN August Andre 2003 NOR
467 TARUD Eskil Espe 2003 NOR
468 HOLMSTROEM Brian 1997 NOR
469 GRANLI Hallvard 2000 NOR
476 RANNEM Lars Bragstad 2003 NOR
479 MARTINSEN Vetle 2001 NOR
492 SOERSDAL Andreas 2003 NOR
499 GORSET Emil Solan 2003 NOR
502 BAKKEN Halvor 2002 NOR
505 ANDERSEN Marcus Tunestveit 2003 NOR
508 HAUGLI Sander 2003 NOR
512 SVEGAARD Jon Marius 2003 NOR
518 OESTBU Fredrik 2002 NOR
523 ANDRESEN Mathias Oeivind 2000 NOR
524 JENSEN Anton 1999 NOR

10 km klassisk kvinner

Plass Startnr Navn Født Nasjon Slutttid Tid etter FIS-poeng
1 85 WANGENSTEEN Maren 1991 NOR 25:42.0 0.00 33.63
2 81 SLIND Kari Oeyre 1991 NOR 25:47.9 +5.9 36.69
3 74 HARSEM Kathrine Rolsted 1989 NOR 25:58.1 +16.1 41.98
4 88 HEGGEN Anna 2002 NOR 26:02.2 +20.2 44.11
5 99 FOEYEN Sigrid Leseth 2001 NOR 26:09.6 +27.6 47.95
6 105 ENGEBRETSEN Martine 1998 NOR 26:11.2 +29.2 48.78
7 102 BERGANE Margrethe 2001 NOR 26:21.2 +39.2 53.97
8 73 MOGSTAD Berit 1993 NOR 26:22.9 +40.9 54.85
9 93 BAKKEMO Tuva 1999 NOR 26:23.2 +41.2 55.00
10 53 BAKKEMO Hedda 2001 NOR 26:23.6 +41.6 55.21
11 95 MOERK Emma Kirkeberg 2002 NOR 26:23.9 +41.9 55.37
12 104 EINMO Alise 1998 NOR 26:27.1 +45.1 57.03
13 103 JORDHEIM Guro 1996 NOR 26:29.5 +47.5 58.27
14 94 DRIVENES Julie Bjervig 1999 NOR 26:30.3 +48.3 58.69
15 89 BERG Julie Victoria 1997 NOR 26:33.1 +51.1 60.14
16 78 BRUSVEEN-JENSEN Tuva Anine 2003 NOR 26:38.3 +56.3 62.84
17 72 DYRHOVD Margrete Roessum 1993 NOR 26:39.7 +57.7 63.57
18 90 MELLING Maria Hartz 2002 NOR 26:40.1 +58.1 63.77
19 84 MADSEN Caroline 1995 NOR 26:40.6 +58.6 64.03
20 83 MIKKELSPLASS Marte 2002 NOR 26:44.0 +1:02.0 65.80
21 77 NORDLUNDE Mari 1998 NOR 26:48.1 +1:06.1 67.92
22 65 RAMSTAD Ida 2001 NOR 26:48.9 +1:06.9 68.34
23 92 SVINGHEIM Mari Landro 2001 NOR 26:49.0 +1:07.0 68.39
24 101 OUS Amalie Haakonsen 1996 NOR 26:50.1 +1:08.1 68.96
25 71 SAGSTUEN Susann 1997 NOR 26:53.0 +1:11.0 70.47
26 96 ULVANG Runa 2001 NOR 26:53.6 +1:11.6 70.78
27 60 SLOEGEDAL Hanne 2003 NOR 26:55.0 +1:13.0 71.50
28 56 FALSTER Nora Elisabeth 2003 NOR 26:58.1 +1:16.1 73.11
29 97 JOHNSEN Elena Rise 2000 NOR 26:58.3 +1:16.3 73.21
30 38 SEIERSTAD Dorthe Ballangrud 1999 NOR 27:01.3 +1:19.3 74.77

 

31 91 SANNESS Nora 2000 NOR 27:03.6 +1:21.6 75.96
32 76 FOLKVORD Mari 1999 NOR 27:04.2 +1:22.2 76.28
33 57 EINMO Malin 2000 NOR 27:05.1 +1:23.1 76.74
34 46 BAKKEN Mali Eidnes 2003 NOR 27:08.6 +1:26.6 78.56
34 50 ANDERSSON Elin 2001 SWE 27:08.6 +1:26.6 78.56
36 64 STENERSEN Ingeborg Andberg 2003 NOR 27:08.7 +1:26.7 78.61
37 42 SNORTHEIMSMOEN Thea 2001 NOR 27:09.2 +1:27.2 78.87
38 82 KNUDSEN Tiril Liverud 1998 NOR 27:09.9 +1:27.9 79.23
39 3 MYHRE Aurora 2002 NOR 27:13.2 +1:31.2 80.95
40 37 ROETVEI Nora 2000 NOR 27:21.0 +1:39.0 84.99
41 47 ANDREASSEN Margrethe Wettre 2001 NOR 27:22.8 +1:40.8 85.93
42 70 KJELLBERGVIK Anette 1994 NOR 27:23.6 +1:41.6 86.34
43 59 BRUDERMANN Katharina 1999 AUT 27:24.1 +1:42.1 86.60
44 41 SUNDGAARD Sigrid Joeranli 2002 NOR 27:24.6 +1:42.6 86.86
45 66 AMUNDSEN Mabel Ovedie Herskedal 2003 NOR 27:24.9 +1:42.9 87.02
46 27 FUERSTENBERG Theresa 2002 NOR 27:25.0 +1:43.0 87.07
47 14 TOVAAS Ida Storjord 2001 NOR 27:25.4 +1:43.4 87.27
48 52 BREDING Tale Bruheim 2001 NOR 27:29.5 +1:47.5 89.40
49 58 GROETTING Karoline 2001 NOR 27:30.0 +1:48.0 89.66
50 55 NORDSETH Karen Amalie 2000 NOR 27:32.9 +1:50.9 91.17
50 62 HAUGEN Maren Halle 2003 NOR 27:32.9 +1:50.9 91.17
52 43 ROENNING Mathilde 1995 NOR 27:34.8 +1:52.8 92.15
53 98 HAAKONSEN Karen Marie 1999 NOR 27:35.2 +1:53.2 92.36
54 39 KVAALSETH Gunhild 2002 NOR 27:36.9 +1:54.9 93.24
55 44 FOSSUM-BJOERGE Mathilde 2002 NOR 27:37.8 +1:55.8 93.71
56 16 AAREKOL Ragnhild 2001 NOR 27:38.4 +1:56.4 94.02
57 40 DOKSROED Nora Sofie 2003 NOR 27:38.9 +1:56.9 94.28
58 79 HUSTAD Sofie Nordsveen 1996 NOR 27:46.8 +2:04.8 98.38
59 34 VANG Ida 2002 NOR 27:50.7 +2:08.7 100.40
60 17 GUDNADOTTIR Kristrun 1997 ISL 27:51.7 +2:09.7 100.92

 

61 13 JEISTAD Julie 2003 NOR 27:51.9 +2:09.9 101.02
62 2 FONE Cecilie Wasler 2002 NOR 27:57.1 +2:15.1 103.72
63 11 HAUG Marianne 2003 NOR 27:57.8 +2:15.8 104.08
64 61 BRODTKORB Oda 2002 NOR 27:58.1 +2:16.1 104.24
65 31 RYE-HOLMBOE Kine 2003 NOR 27:58.2 +2:16.2 104.29
66 80 ANDERSEN Nora 2001 NOR 28:00.3 +2:18.3 105.38
67 48 HANSEN Ingeborg 2002 NOR 28:04.2 +2:22.2 107.40
68 69 SVENDSBY Martine 2001 NOR 28:04.4 +2:22.4 107.51
69 18 AUSTGULEN Eline 2003 NOR 28:11.9 +2:29.9 111.40
70 1 AUSTERAA Synnoeve 2002 NOR 28:12.5 +2:30.5 111.71
71 28 OEVREBUST Lone Lorgen 2003 NOR 28:13.6 +2:31.6 112.28
72 63 PEDERSEN Tone Lise 2003 NOR 28:13.7 +2:31.7 112.33
73 12 ELLEFSRUD Maja 2003 NOR 28:18.7 +2:36.7 114.93
74 67 FENNE Hilde 1993 NOR 28:21.4 +2:39.4 116.33
75 29 ANTONSEN Elise 2002 NOR 28:21.8 +2:39.8 116.54
76 122 SOERUM Thea 2000 NOR 28:23.4 +2:41.4 117.37
77 87 ANDERSEN Selma 2001 NOR 28:28.9 +2:46.9 120.22
78 7 HAAVE Maria Masovn 2003 NOR 28:34.0 +2:52.0 122.86
79 30 BRATTABOE Ingrid 2003 NOR 28:37.7 +2:55.7 124.78
80 21 LOENNECKEN Kaja 2002 NOR 28:38.0 +2:56.0 124.94
81 133 WOLLEBEK Ingvild 1999 NOR 28:40.5 +2:58.5 126.24
82 45 MIDTSKOGEN Maiken Min 1998 NOR 28:42.1 +3:00.1 127.07
83 26 HOLE Kristine Hjellbakk 2002 NOR 28:43.0 +3:01.0 127.53
84 36 MOLAND Maja Kjaeraas 2002 NOR 28:46.0 +3:04.0 129.09
84 68 SELBERG Synne 2003 NOR 28:46.0 +3:04.0 129.09
86 54 FREMSTAD Andrine Harriet 2000 NOR 28:48.9 +3:06.9 130.59
87 25 EVERTSEN Ronja Haakenstad 2000 NOR 28:51.3 +3:09.3 131.84
88 108 HEGDAHL Nora 2003 NOR 28:53.4 +3:11.4 132.93
89 8 ARNKVAERN Christine Louise stavnum 2002 NOR 28:56.5 +3:14.5 134.54
90 10 BRENNHOVD Ingvild Julie 2003 NOR 29:00.5 +3:18.5 136.61

 

91 15 LYNGNES Susann Fedreheim 2000 NOR 29:04.8 +3:22.8 138.84
92 32 BROERS Camilla 2003 NOR 29:04.9 +3:22.9 138.90
93 116 HOLSTROEM Ellisif Luytkis 2002 NOR 29:08.9 +3:26.9 140.97
94 19 FLUGSTAD Andrine Fuglerud 2002 NOR 29:11.6 +3:29.6 142.37
95 6 MARTINI Ina 2002 NOR 29:20.1 +3:38.1 146.78
96 126 NILSEN Kirsten Helsvig 2002 NOR 29:20.2 +3:38.2 146.83
97 135 VIK Pia Young 2003 NOR 29:21.3 +3:39.3 147.40
98 106 BOTTERUD Marthe Skram 2003 NOR 29:24.7 +3:42.7 149.17
99 111 HAAVE Kristina Masovn 2003 NOR 29:33.5 +3:51.5 153.73
100 110 SAGERUP-NORDKILD Vilde 2003 NOR 29:38.2 +3:56.2 156.17
101 115 DALENG Ariane 2002 NOR 29:42.3 +4:00.3 158.30
102 4 TOEMMERBERG Marie 2002 NOR 29:42.8 +4:00.8 158.56
103 139 AAS Julie Sofie Franksdatter 2001 NOR 29:43.1 +4:01.1 158.71
104 24 STORAA Silje 2000 NOR 29:43.3 +4:01.3 158.82
105 125 NITTEBERG Victoria 2003 NOR 29:47.0 +4:05.0 160.74
106 121 DERVO Agnes Therese 2002 NOR 29:47.1 +4:05.1 160.79
107 138 HAGEN Fredrikke 2003 NOR 29:50.4 +4:08.4 162.50
108 9 ANDERSEN Hanna Eckhardt 2002 NOR 29:52.5 +4:10.5 163.59
109 128 GJERSTAD Hedda Madeleine 2003 NOR 29:55.0 +4:13.0 164.89
110 118 ROED Marie Meinert 2003 NOR 29:58.7 +4:16.7 166.81
111 166 MEINICKE Julie 2002 NOR 29:58.8 +4:16.8 166.86
112 136 SVERGJA Mari Groetli 2003 NOR 30:04.2 +4:22.2 169.66
113 117 SPERSTAD Merete 2003 NOR 30:12.6 +4:30.6 174.02
113 119 KVESTAD Karoline Wergeland 2003 NOR 30:12.6 +4:30.6 174.02
115 109 KVAMME Kristine Louise 2003 NOR 30:13.8 +4:31.8 174.64
116 113 LILLEJORDET Dina Lidahl 2003 NOR 30:14.6 +4:32.6 175.06
117 131 MARTINSEN Helene 2003 NOR 30:21.4 +4:39.4 178.58
118 127 ASCHEHOUG Adele Sofie 2003 NOR 30:24.5 +4:42.5 180.19
119 120 SVEEN Carina 2001 NOR 30:26.6 +4:44.6 181.28
120 112 LERVIK Hannah 2002 NOR 30:26.8 +4:44.8 181.39

 

121 140 VIKA Ane Hjoerungdal 2003 NOR 30:27.7 +4:45.7 181.85
122 146 PETTERSON Elen 2003 NOR 30:31.7 +4:49.7 183.93
123 130 ROEFLO Maren Kjoelstad 2002 NOR 30:33.5 +4:51.5 184.86
124 153 KVAMVOLD Viktoria Rorvik 2003 NOR 30:34.0 +4:52.0 185.12
125 114 HAUGSTAD Frida 2003 NOR 30:34.7 +4:52.7 185.48
126 22 SEIERSTAD Janne Ballangrud 2002 NOR 30:36.6 +4:54.6 186.47
127 107 RIIBER Alma 2003 NOR 30:42.8 +5:00.8 189.69
128 51 JOHNSEN Tuva 2002 NOR 30:57.1 +5:15.1 197.11
129 152 JAKOBSEN Hedda Nordgaard 2003 NOR 31:04.0 +5:22.0 200.69
130 20 BJORNSDOTTIR Gigja 1998 ISL 31:07.9 +5:25.9 202.71
131 159 PRESTMO Eline 2003 NOR 31:28.5 +5:46.5 213.40
132 129 MARTINSEN Vilde 2003 NOR 31:31.8 +5:49.8 215.11
133 158 LAMBERTSEN Sarah Michelle 2003 NOR 31:42.1 +6:00.1 220.45
134 150 HANSEN Mariell Stavnes 2002 NOR 31:44.7 +6:02.7 221.80
135 154 LYSTAD Pia Frodahl 2003 NOR 31:52.7 +6:10.7 225.95
136 124 HANSEN Victoria 2003 NOR 32:18.5 +6:36.5 239.34
137 134 HANEBERG Bertine 2003 NOR 32:21.2 +6:39.2 240.74
138 156 BRATLAND Lea Sofie 2003 NOR 32:21.5 +6:39.5 240.89
139 141 AMUNDSEN Ida Breivik 2003 NOR 32:28.0 +6:46.0 244.27
140 157 RABBEN Martine Sunde 2002 NOR 32:28.2 +6:46.2 244.37
141 155 MORTENSEN Ella Ellingsen 2003 NOR 32:36.7 +6:54.7 248.78
142 149 HOLTER Jenny Marie 2002 NOR 32:51.6 +7:09.6 256.51
143 160 MYLIUS Eline 2002 NOR 33:12.2 +7:30.2 267.20
144 147 BRANDTZAEG Malin 2003 NOR 33:22.8 +7:40.8 272.70
145 162 OLSEN Vilde Alfstad 2002 NOR 33:28.7 +7:46.7 275.76
146 165 DRAGERENGEN Ingrid 2003 NOR 34:00.4 +8:18.4 292.20
147 143 VATLAND Tuva 2003 NOR 34:14.3 +8:32.3 299.41
148 163 OEVRETVEIT Kamilla 2002 NOR 34:54.0 +9:12.0 320.01
149 148 SMITH Abigail 2003 USA 41:18.7 +15:36.7 519.60
DID NOT FINISH
Startnr Navn Født Nasjon
75 BAANGMAN Tilde 2001 SWE
86 ROFSTAD Hanne Wilberg 2000 NOR
DID NOT START
Startnr Navn Født Nasjon
5 SORTAASLOEKKEN Tyra 2002 NOR
23 HYDLE Maria 2002 NOR
33 BOE Astrid 2002 NOR
35 RAASTAD Nora Soedal 2003 NOR
49 LARSSON Moa 1992 SWE
100 LISLEVAND Tuva 2001 NOR
123 HENRIKSEN Eline Holter 2003 NOR
132 HOEEG Heidi Melhus 2003 NOR
137 SMEDSRUD Martine 2003 NOR
142 BRU-HEMMINGBY Ida 2002 NOR
144 AASBOE Hedda 2003 NOR
145 ROEGEBERG Mia Halvorsen 2003 NOR
151 KJAERNES Ane 2003 NOR
161 VIKIN Andrea 2003 NOR
164 AXELSSON Emma 2003 NOR
167 LUNDBERG Lina 2003 NOR
168 SAGNESKAR Ingrid Mathilde Bjoergum 2003 NOR
169 ANDRESEN Maja Marie Ottersland 2003 NOR
170 GUNDERSEN Tirill Marie Moeller 2003 NOR
171 NEKKAR Ranja 2003 NOR
173 KLEPPA Eline Haugen 2001 NOR
Liity jäseneksi nyt